Rekord v databázovém testu TPC-H patří Informixu

Společnost Informix si připsala další úspěch v oblasti databázových technologií, když začátkem března oznámila výsledky ve výkonnostním testu TPC-H.
Společnost Informix si připsala další úspěch v oblasti databázových technologií, když začátkem března oznámila výsledky ve výkonnostním testu TPC-H. Laťka pro neclusterované řešení byla nasazena na průměrnou hodnotu 9754,6 zpracovaných složených dotazů za hodinu (QphH@1000GB) při poměru cena/výkon 985 dolarů/QphH. Tohoto výsledku bylo dosaženo na stroji HP 9000 Superdome Enterprise Server se 64 procesory (PA-RISC 8600 taktovanými na 552 MHz), 96 GB operační paměti a se 64bitovým operačním systémem HP-UX 11i. Databázovou platformu zastupoval vlajkový produkt Informixu pro oblast datových skladů Informix Extended Parallel Server 8.31.FD1. Celková disková kapacita překročila 10 TB (použito bylo diskové pole HP XP512) a celková cena systému nepřekročila o necelých 400 000 deset miliónů dolarů.

Živě komentuje: Společnost Informix v posledních letech dokazuje, že rozhodně nehodlá ustoupit z dříve vydobytých pozic v oblasti databázových technologií. Produkty této firmy patří i dnes mezi naprostou špičku a dosažený výsledek v testu zaměřeném na oblast databázových skladů tento fakt dokazuje. Bližší informace o jednotlivých TPC testech včetně přesných technických specifikací jsou k dispozici na webu organizace Transaction Processing Performance Council.

Diskuze (2) Další článek: Napster spustil blokování, zatím ale pohoda

Témata článku: Rekord, Přesná pozice, Test, Necelá hodina, Technická specifikace, Přesná hodnota, REK


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky