Windows 11

Rekonstrukce Windows 11. Vracíme staré kontextové nabídky, Průzkumník či přetahování na hlavní panel

  • Jedenáctky přišly o řadu funkcí a možností, které měly Windows 10
  • Microsoft nedostatky opraví, zatím to můžete udělat svépomocí
  • Poradíme několik bezplatných nástrojů, které systém vrátí do formy

K základním problémům prvního oficiálního vydání Windows 11 patří redukce možností základních prvků uživatelského prostředí, čímž Microsoft omezil efektivitu práce. Během prvních týdnů na trhu vznikla řada nástrojů, které se snaží omezení překonat. Jde to ztuha, pokud nechcete zasáhnout hlouběji do systému, byť i taková řešení vznikají.

Podívejme se na to, jaké nástroje máme k dispozici a jakých změn lze dosáhnout, aby se nový operační systém možnostmi více podobal Windows 10. Je potřeba upozornit, že následující řešení často představují kompromisy plné nedokonalostí. Navíc časem mohou přestat pracovat, protože Microsoft může kdykoli změnit kód.

Funkčnost některých řešení se částečně překrývá. Do následujícího výběru jsme zařadili malé nástroje (a pár tipů), které poskytují specifickou funkci nebo funkce pro obnovu ztracených možností z hlediska produktivity. Nejedná se o kompletní výčet všech existujících řešení. Před jakýmikoli změnami zálohujte!

Tipy a nástroje si představíme v dalších kapitolách.

Diskuze (84) Další článek: Senior dostal infarkt, pomohl ho zachránit dron. Přivezl defibrilátor k oživení muže

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 11, Nástroj, Store, Jedenáctkách, Jedenáctka, Windows Windows, Příkaz, HKC, Start, Win + T +, Průzkumník, Spustit, Přetahování, Panel, Win + R, Desítka, Software na Heureka.cz