Referenční modely IS podle ČSSI

Česká společnost pro systémovou integraci (CSSI) představila na semináři o informačních systémech referenční modely efektivní implementace pomocí procesních referenčních modelů.
Česká společnost pro systémovou integraci (CSSI) představila v přednáškovém sále pražské VŠE v polovině září na semináři o informačních systémech referenční modely efektivní implementace pomocí procesních referenčních modelů, protože činnosti v podniku se opírají právě o procesy, které v těchto podnicích probíhají. Referenčním modelem se rozumí prověřený způsob implementace informačního systému v některém typickém prostředí, a tento způsob se pak dá s minimálními odlišnostmi opakovat jinde.

Semináře se zúčastnila firma SAP, která představila svůj systém zrychlené implementace ASAP (Accelerated SAP). Dále se zúčastnily firmy Comsoft, poté Tradia se systémem Miracle a GEMMA Systems se systémem Baan.

Dar našemu vysokému školství
Brněnská firma GEMMA Systems slavnostně předala dar VŠE. Systém Baan bude na VŠE provozován na serveru Compaq ProLiant s procesorem Pentium II a pod operačním systémem Windows NT.

Tato akademická iniciativa vyplývá z podpory firem našemu školství, protože Baan, resp. GEMMA, chápe referenční modely jako strategickou úlohu při implementaci západních technologií v našich podmínkách, aby i u nás mohli vyrůstat kádry a specialisté nového typu. Systém Baan bude využíván pouze pro výuku a pro výzkumnou práci. K dispozici je anglická verze se všemi referenčními modely.

Systém Baan, který funguje na Vysoké škole ekonomické v Praze je podle údaje GEMMA Systems a VŠE přístupný i ostatním vysokým školám. Co se týče využívání tohoto systému jinou školou pak má záležet pouze na informovanosti a na dohodě, protože vysoké školy v Praze jsou zhusta propojeny rychlou páteřní metropolitní sítí ATM. Takže jste teď informováni. Mimochodem – např. podle informace docenta Poura, který se na VŠE zabývá informatikou, nemají studenti tohoto oboru z VŠE prakticky žádné problémy s uplatněním po skončení studia.

Váš názor Další článek: Bill Gates pojmenoval své nepřátele

Témata článku: Windows, Asap, Miracle, Docent, Model, Model S, Mode, Referenční model, Gemma


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky