Reddit | Adobe Photoshop

Reddit se pustil do tvorby vlastních pořadů. S Adobe pořádá photoshopové bitvy

Všechny velké internetové platformy mají v dnešní době určitou formu videoprodukce a i Reddit nechce zůstat pozadu. Tento týden zahájil vysílání pořadu PhotoshopBattles Live, což je první původní živá tvorba, se kterou síť přišla. Uživatelé se ve videích, vytvořených ve spolupráci s Adobe, utkají ve photoshopových bitvách, které okomentují populární komici, vše se vysílá na dedikovaném subredditu.

Za pořadem stojí produkční společnost Bunim/Murray, kterou nejvíce proslavila práce na nechvalně proslulé reality show Držte krok s Kardashians. Reddit má totiž s původní tvorbou velké ambice, videoprojektů do budoucna chystá více a přiznává, že pouze po vlastní ose by je vytvořit nezvládl.

PhotoshopBattles Live je každopádně těžké žánrově zařadit. Jde o sérii živě vysílaných streamů, které najdete ve vlákně r/PhotoshopBattles, jež má přes 17 milionů sledujících. Každý den (zatím jen tento týden) vznikne jeden hodinový díl, kdy moderátoři fóra zveřejní sérii obrázků, které pak uživatelé mají ve Photoshopu upravit. Výsledná díla okomentuje ve studiu několik amerických komiků, celým pořadem provede herečka Patti Harrisonová.

Účastníci získají nejrůznější body a komunitní ceny, které mohou uplatnit na Redditu. Na výherce photoshopové bitvy však žádná reálná odměna nečeká, musí se spokojit jen s internetovou slávou - vlastně tím, co běžně lidé za přispívání na síť získávají. Sami autoři připomínají, že hlavně jde o zábavu a nic jiného.

Redditu, byť se může zdát, že má největší slávu už za sebou, se v posledních měsících daří růst. Jednak se zaměřil na více mezinárodních trhů a jednak letos poprvé za jeden kvartál vydělal přes 100 milionů dolarů. Už na jaře pak avizoval, že místo, kam se chystá ve velké míře investovat, je právě videobsah.

Váš názor Další článek: Další zářez pro Arm. Čínská Alibaba vyvinula 128jádrový procesor, kterým v datacentrech nahradí čipy x86

Témata článku: Sociální sítě, Reddit, Adobe, Adobe Photoshop, Bitva, Photoshop, Tvorba, Pořad, KomikDůkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Nový malware ESPecter útočí přes UEFI. Antivirové programy ho tam nedokážou odhalit

Nový malware ESPecter útočí přes UEFI. Antivirové programy ho tam nedokážou odhalit

** Bezpečnostní experti z ESETu odhalili malware ESPecter ** Je zajímavý tím, že útočí přes UEFI, kde ho nenajde antivir ** Aby fungoval, musí vypnout funkci Secure Boot.

Karel Kilián
UEFIMalwareESET
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
V definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

V definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

Rockstar se sice snaží napravovat škody, které napáchal nepovedený remaster trojice dílů GTA. Objevila se ale další věc, kterou v něm vývojáři zapomněli.

Martin Nahodil
Grand Theft AutoVirtuální realitaKomentář