Red Hot Chilli... MSI K7T Turbo

Dnes jsme vám v naši kuchyni uvařili něco obzvlášť pikantního. Pokud máte rádi pikantní červené papričky nebo pořádně krvavý steak s pálivým chillies je to právě něco pro vás. Na dnešním menu je ďábelsky rudá základní deska MSI K7T Turbo Limited Editon s čipovou sadou KT133A pro procesory AMD Athlon a Duron...
Red Hot Chilli... MSI K7T Turbo
Kapitoly článku

Poznámka: V první části se zaměříme - zcela mimořádně - na vzhled základních desek.

Těžko říct kdo první přišel s nápadem přebarvit základní desku na nějakou zajímavější barvu než je "vojensky" zelená nebo hnědá. Pravděpodobně to byl nápad nějakého vynalézavého marketingového experta a jednalo se určitě o náskok nad konkurencí. Vždyť už tolik let lze koupit jen desky v nezáživných barvách. Každý člověk, který už aspoň jednou skládal počítač mi dá určitě za pravdu, že když se dává počítač dohromady je to činnost zajímavá, ale srandy si člověk moc neužije. Určitě se vám nestalo, že při vybalování desky z krabice vyvalíte oči a řeknete: "wow - to je krása" nebo se ze srdce zasmějete a řeknete: "ach, to je ale pitomost". Nyní taková doba nastává, na trh se dostávají desky nejenom úžasné po technologické stránce, ale i zpracování je v některých případech úžasné, dokonce až roztomilé.

Asus CUSL2 - B

Pokud si dobře vzpomínám, tak jako jedna z prvních firem, která ohlásila desku vymykající se klasickému zpracování byl Asus. Uvedl svoji nejprodávanější desku CUSL2 s čipsetem i815E v černém provedením s pozlaceným chladičem northbridge. Tato černá deska dostala stylový název Black Pearl. 

Asus CUSL2
aneb "hnědý standard"

Asus CUSL2 - B
Black Pearl

ABIT ST6-RAID

ABIT nemohl zůstat pozadu, a tak uvedl bílou variantu ST6-RAID. Je to deska s čipsetem i815EP, určená i pro zbrusu nová Pentia III s jádrem Tualatin. Bílá varianta trochu připomíná tácky ze školních jídelen.

ABIT ST6-RAID

ABIT ST6E-RAID

A-Open AX3SP CheChe

S největším extrémem přišel AOpen. Tady se již nespokojili s nějakou "obyčejnou" barvou. Marketingový tým AOpenu byl asi pod vlivem omamných látek, když přišli s nápadem uvést desku AX3SP CheChe (CheChe neznamená "Haha", ale prý to v čínštině znamená děkuji :-). Tato deska s čipsetem i815EP je opravdu bizardní po všech stránkách. Nejenom, že je obarvená do psychodelické modrofialové, ale dokonce jsou takovou až křiklavě fialovou barvou nabarveny všechny téměř součástky od chladiče northbridge přes IDE konektory po všechny AGP, PCI i CNR sloty. A aby to nebylo všechno, tak všude po desce jsou natištěny oblizující se obličeje (asi něco dobrého jedli). Je to opravdu šílené. Ale zaručuji vám, že pokud byste si tuto desku někde sehnali, tak při montáží určitě umřete smíchy. Takovou ztřeštěnost na každém kroku určitě nevidíte.

AOpen AX3SP

AOpen AX3SP
CheChe

MSI K7T Turbo Limited Edition

Konečně se dostáváme k dnešní specialitě - MSI K7T Turbo Limited Edition v pikantně červeném "sportovním" provedení - není ani "limuzínová" jako černá perla od Asusu nebo tak ztřeštěná jako CheChe od AOpenu. Desku jsem měl téměř celý týden ve svém počítači a musím vám garantovat, že každý pohled na ni mému oku polahodil (zvláště, když je na desku skutečně vidět - case mám prakticky stále otevřený). Barva desky je takový rozumný střed mezi všemi těmi barevnými deskami. Důležité však je, že tato deska je v našich končinách nejdostupnější a také cenový rozdíl mezi touto deskou a "obyčejným" turbem činí pouze cca 150Kč. Ostatní atypické desky se u nás shánějí poměrně těžko, zato "Limited Edition" od MSI je téměř v každém obchodě. 

MSI K7T Turbo

MSI K7T
Limited Edition

Pojďme se nyní podívat na praktičtější aspekty táto speciální edice...

Témata článku: MSI, Bios, Klasické USB, Diagnostický systém, Turba, Winston, Turbo, Černá barva, Speciální port, UFO, Deska, Nebezpečný protivník, Haha, Hot, Základní frekvence, Třetí revize, Zásadní nárůst, PC skříně, Live TV, Alert, Základní verze, Bílá varianta, Podrobné ladění, Jumper, Marketingový tým


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF