nemáte tip na ZACHRANU dat z klasického HDD případně nevíte účtuje někdo canu za množství či procento zachráněných dat?
K čemu to, za chvíli budou stejně všechna data v cloudu … 😁
A pak se jednoho krásného dne provozovatel toho cloudu rozhodne že tvoje data nebo část z nich je jaksi "nevhodná" a máš po datech B-] Data v cloudu ano ale vždy mít nějakou lokální kopii...
A v jedné chvíli tam budou, a v další už ne. Tam ale Recuva ani nic jiného nepomůže... 😉
Používám Disk Drill, hlavně na záchranu dat z poškozených SD karet nebo USB flash. Recuva se mi osobně moc neosvědčila.
DMDE: https://www.techradar.com/how-to/computing/how-to-r...
Tak tohle u moderních systémů (Windows 7 a novější) a SSD disků s funkcí TRIM moc fungovat nebude, protože:Mechanický disk smazaná data jen označí a přepisují se až se zapisují nová, protože čtecí i mazací hlava je na jednom nosiči a prakticky tak nevzniká žádná prodleva.U SSD je ale potřeba data první vymazat a na jejich místo zapsat nová, tím vzniká prodleva při zápisu nových dat. Proto vznikla funkce TRIM. Smazaná data jsou označena ke smazání a jakmile je disk nečinný (nečte ani nezapisuje), tak vymazává označená data k vymazání, aby uvolnil místo pro rychlejší zápis v budoucnu.Což má za následek to, že když běžný BFU na domácím PC něco vymazává, tak data jsou fyzicky vymazána pár sekund po tom, kdy dal příkaz k vymazání.Tím je vyřešené i to, když chcete něco "bezpečně vymazat". Stačí to normálně smazat.Ovšem protože veškeré moderní SSD disky (i procesory) podporují také HW akceleraci šifrování AES-256, tak to doporučuji používat (například přes VeraCrypt). Protože takový šifrovaný disk, který navíc ještě byl například vymazaný, ten už neobnoví ani IT Bůh všemohoucí na křemíkových nebesích! 😀
Tady je více problémů. Jednak redaktor nemá požadované vzdělání, aby viděl bližší souvislosti a druhak by mu to nejspíše stejně nepomohlo, protože třeba já jsem se už tohle ve škole neučil. Nehledě na to, že jsem většinu informací o fyzických pamětích v praxi snad ani nepoužil. Chce to se neustále dovzdělávat, ale v technice je toho tolik, že stejně nemá cenu všechno vědět a na slabých základech načtených z internetu to prostě nejde. Když si vezmu, kolik redaktor dostává, tak se ani nedivím, že tam takové technické nedostatky vznikly... nakonec můžeme jen děkovat, že to někdo fundovaný v diskuzi dovysvětlí
Souhlas. Zůstat v obraze je obtížné, většinou se dá udržet nějaká specializace, ale udržet si všeobecný přehled ve všem, byť jen v IT, není legrace.Já se třeba teprve včera dozvěděl o procesorech SW26010 https://en.wikipedia.org/wiki/Sunway_SW26010... , je na tom postaven třetí nejvýkonnější počítač světa, a já o nich neměl ani ponětí.Další věc je, že (nejen v IT) se často píší a tradují nesmysly, takže člověk musí používat vlastní rozum (au, to bolí!) a nebát se něčemu nevěřit, respektive dohledat si zdroje.
Trim u SSD funguje úplně jinak.žádná data se nemažou, když je disk "neaktivní" - zásadně by se tím snižovala životnost disku (ccea o 50%). stejně jako u klasických disků data mizí až při jejich přepisu.TRIM slouží jen k tomu, že se daná oblast označí jako smazaná (v tom máte pravda), aby řadič disku věděl, které bunky jsou volné, a které ne , a které oblasti smí použit pro "distribuci"dat na disku.je to proto, že dříve toto kompletně řídil systém, a disk byl jen tupý zapisovač. kvůli vlastnostem SSD disků ale potřebuje i disk vědět, která oblast je "volná", a která ne, aby mohl "spreadovat" při zápisu data po disku v rámci prodloužení životnosti.(takže zatímco dříve, když systém řekl, že data budou v sektoru XXXXX tak tam byla, nyní je to tak, že o fyzickém umístění dat rozhoduje disk samotný).ale pro jistotu zdůrazním - v souvislosti s TRIMem se žádná data nemažou , a to ani když je disk v klidu.
Mýlíte se, SSD si opravdu předem maže buňky do zásoby. Má to dva důvody - mazání je (relativně) pomalá operace a mazat se dá jen po celých blocích. Jinak to jestli se maže předem nebo až těsně před zápisem nemá na životnost SSD naprosto žádný vliv.
V článku mi chybí informace o podporovaných souborových systémech (možná jsem přehlédl).Umí ReFS, respektive jsou nástroje, které tento rádoby nový FS od Microsoftu podporují?
Tak dost. Dočetl jsem ke třetí kapitole a vzdal to. Jste normální, sakra? Už to bude pomalu co věta, to kapitola. Takže vznáším veřejný dotaz na autora: Ten hovadný způsob členění je Váš nápad, nebo to nařídil Polesný? Děkuji, Radek Hofman.
kapitoly lehce poladit: v mém komentáři k tomuto článku
To je takový problém "si ho" podrbatzive.cz##.bodyPart:style(display:block !important)?
A ještě k tomu přidat:.article-template-spliter { display: none !important;}A je to dokonalé! 😀 😀Takže do "doplňku na blokování reklam" jen přidejte následující dva řádky a články se budou zobrazovat normálně bez kapitol:zive.cz##.article-template-spliterzive.cz##.bodyPart:style(display:block !important)
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 6. 2019 00:05
a?block hlasi : '.bodyPart:style(display:block !important)' is not a valid CSS selector
Já používám uBlock Origin, jak AdbIock už dlouho ne a funguje to normálně.A teď jsem to Googlil a nenašel jsem v dokumentaci k AdbIocku, že by uměl měnit CSS, umí jen podle selektorů něco blokovat a tímpádem správně hlásí, že to není platný CSS selektor.Takže řešení jsou například:1) Začít používat místo AdbIocku raději uBlock.2) Existuje doplněk pro Firefox a Chrome, který umožňuje editovat a vytvářet vlastní styly (CSS) pro různé weby, sdílet je s druhými atd. Jmenuje se Stylish: https://userstyles.org/Pokud je to jen kvůli kapitolám na živě (případně dalších serverech), tak bych volil první možnost.
No jestli to zmastili chlapci, co dělali CCleaner, tak potěš koště 😀
Proč? CCleaner není úplně špatný kus programu. Jeho největší problém jsou sami uživatelé. To máš úplně stejné jako se sekerou nebo nožem. Pokud jsi hňup, tak si usekneš ruku, nebo probodneš břicho. Ale pokud s tím umíš, tak si naštípeš dříví a nachystáš si vynikající večeři.I když na druhou stranu - Recurvu jsem zkoušel všeho všudy 2x a vždy selhala...
Asi to bude narážka na to, jak se jim asi do 2 buildů, (zdrojaku i následně zkompilovaného kódu) dostal spyware/virus (už nevím - tuším, že se to týkalo jen 32bit distribuce aplikace)
Jeste by nebylo spatny zminit, ze od nastupu SSD s funkcnim TRIMem uz to neni uplne ono. Smazany soubor se sice tvari ze existuje, obnovit se zdanlive taky da, ale uvnitr uz uzivatel moc uzitecnych informaci nenajde.
Jak funguje tento bezplatný záchranář? Toto povídání na tři a půl odstavce se dozvíte v následujících osmi kapitolách.Zajímalo by mě, jestli je tahle UX nechutnost zapříčiněna mentální kapacitou jednotlivých redaktůrků a nebo vám to takhle diktuje Polesnej. Ale třeba u Čížka jsem tenhle bullshit snad ještě neviděl, takže tipuju ta první možnost :)
v mém komentáři info
Nečtu. Jako většinou já osobně snesu kapitolování, i když ostatní nadávají, ale tohle jste se fakt po... na drát. Jako po třech miniodstavečcích a jednom obrázku dávat novou kapitolu, tak to fakt ne. Co bude příště? Co věta, to kapitola? Nebo co slovo, to kapitola? Jestli si chcete nechat naklikat reklamy, tak po tomhle tu brzo nikdo nezbyde, kdo by ty reklamy klikal, protože tohle je fakt nečitelný hnus.
viz. můj komentář
jasně že také pracujete za cca 2.800 Kč měsíčně :-O tyto ubohé vzdechy jsou těžce mimo! tedy pokud nejste ochotni tvořit KVALITNÍ obsah zdarma nebo za směšnou mzdu
Mě se tedy osvědčilo R-Studio.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.