Software | Windows | CCleaner

Recuva obnoví smazané soubory. Jak funguje tento bezplatný záchranář?

  • Smazali jste nějaké soubory, které nyní potřebujete obnovit?
  • Bezplatný nástroj Recuva od Piriformu dokáže zdánlivě nemožné
  • Umí obnovit smazané soubory, ale i data z poškozených disků

Pokud nechtěně smažete nějaké soubory, bývá přinejmenším nějakou dobu šance na jejich obnovení. Nástrojů, zaměřujících se na záchranu dat, je celá řada, nicméně k těm nejspolehlivějším patří Recuva od Piriformu – tedy z dílny tvůrců populárního čistícího nástroje CCleaner.

Proč je možné obnovit smazané soubory?

Vývojáři operačního systému Windows tak nějak počítali s tím, že uživatelé občas smažou něco, co později nutně potřebují. Pokud tedy smažete nějaké soubory, můžete je snadno a rychle obnovit ze systémového Koše.

Jenže co dělat v případě, kdy Koš vysypete? Nebo jak obnovit data z paměťové karty či flash disku, které žádnou alternativu Koše nenabízejí? Právě v takovém okamžiku přicházejí ke slovu nástroje, které dokážou soubory přivést zpět k životu.

Jak je to možné? V podstatě úplně jednoduše: při standardním mazání totiž není obsah souboru z jednotky fyzicky odstraněn. Systém si pouze poznačí daný prostor jako volný pro další zápis, ale až do okamžiku, než do něj zapíše další data, zůstávají v daném místě původní informace.

Z toho plyne celkem důležitý fakt: s případnou obnovou smazaných souborů je nutné začít co možná nejdříve. Jakmile dojde k přepsání smazaných souborů novými daty, klesá šance na obnovu těch původních.

Diskuze (28) Další článek: Projekt Medusa: Americké letectvo plánuje pěstovat ranveje pomocí bakterií

Témata článku: Software, Windows, Úložiště, Soubor, Thunderbird, Pevné disky, iPod, CCleaner, Scanování, Disk, Recuva, Tlačítko, Obnova, View, Actions, Koš, Recuvy, Cancel, Start, Data, Options, Nástroj, Outlook Express, Professional, MFT


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky