Software | Windows | CCleaner

Recuva obnoví smazané soubory. Jak funguje tento bezplatný záchranář?

  • Smazali jste nějaké soubory, které nyní potřebujete obnovit?
  • Bezplatný nástroj Recuva od Piriformu dokáže zdánlivě nemožné
  • Umí obnovit smazané soubory, ale i data z poškozených disků

Pokud nechtěně smažete nějaké soubory, bývá přinejmenším nějakou dobu šance na jejich obnovení. Nástrojů, zaměřujících se na záchranu dat, je celá řada, nicméně k těm nejspolehlivějším patří Recuva od Piriformu – tedy z dílny tvůrců populárního čistícího nástroje CCleaner.

Proč je možné obnovit smazané soubory?

Vývojáři operačního systému Windows tak nějak počítali s tím, že uživatelé občas smažou něco, co později nutně potřebují. Pokud tedy smažete nějaké soubory, můžete je snadno a rychle obnovit ze systémového Koše.

Jenže co dělat v případě, kdy Koš vysypete? Nebo jak obnovit data z paměťové karty či flash disku, které žádnou alternativu Koše nenabízejí? Právě v takovém okamžiku přicházejí ke slovu nástroje, které dokážou soubory přivést zpět k životu.

Jak je to možné? V podstatě úplně jednoduše: při standardním mazání totiž není obsah souboru z jednotky fyzicky odstraněn. Systém si pouze poznačí daný prostor jako volný pro další zápis, ale až do okamžiku, než do něj zapíše další data, zůstávají v daném místě původní informace.

Z toho plyne celkem důležitý fakt: s případnou obnovou smazaných souborů je nutné začít co možná nejdříve. Jakmile dojde k přepsání smazaných souborů novými daty, klesá šance na obnovu těch původních.

Diskuze (28) Další článek: Projekt Medusa: Americké letectvo plánuje pěstovat ranveje pomocí bakterií

Témata článku: Software, Windows, Úložiště, Pevné disky, Thunderbird, Soubor, CCleaner, iPod, Nástroj, View, Data, MFT, Cancel, Recuvy, Options, Outlook Express, All Files, Recuva, Professional, Windows Mail, Start, Scanování, Tlačítko, Actions, Koš


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 40

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch