Testy | OLED | Asus

Receze notebooku Asus ZenBook 13 OLED. Pastva pro oči

ZenBook 13 je malý, tenký a funkcemi nabitý notebook, který navíc Asus nedávno vybavil i OLED panelem. Ten z něj dělá ještě zajímavější stroj.

Tenký ZenBook 13 s tloušťkou pouhých 13,9 mm je velmi snadno přenosný i díky svým úzkým postranním rámečkům okolo displeje. Vzhledem k tomu a hmotnosti příjemných 1,1 kg se snadno přenáší, vejde se vám i do malého cestovního batůžku.

Je celý z kovových slitin, takže se můžete spolehnout na vynikající pevnost jak základny, tak víka. Nikde se nic neprohýbá, nevrže a potěší i příjemné matné povrchy, na kterých neulpívají šmouhy ani otisky prstů. Trochu výjimkou je jen do kruhu broušená zadní strana víka. To otevřete až do plně dostačujícího širokého úhlu 144° a panty jsou tuhé tak akorát, aby se vám víko samovolně neotevíralo, a přitom bylo možné ho otevřít jen jednou rukou.

Úchvatný displej

Výkladní skříní tohoto notebooku je jeho 13,3" Full HD OLED displej. Ten vás ohromí svými zářivými barvami s neobyčejně širokým gamutem pokrývajícím barevný prostor DCI-P3, přičemž námi naměřená průměrná barevná odchylka ΔE činila pouhých 1,5. Když k tomu přidáte mimořádně vysoký maximální jas 372 nitů a velmi nízký minimální 5 nitů, je radost na displeji pracovat v jakémkoli prostředí, přestože má lesklý povrch. Případné odlesky snadno přesvítíte a barvy jsou i díky lesklému povrchu čistší a věrnější. Jednoznačné pozitivum OLED displeje je skutečná černá a krásně homogenní obraz, při pohledu z úhlu ovšem lehce duhuje.

Klepněte pro větší obrázek

Málo zmiňovanou výhodou OLED je i zachování vynikajícího kontrastu i při sníženém jasu, kdy obraz zkrátka už není zastřen šedou mlhou a je tedy mnohem lépe viditelnější při nižším namáhání zraku. Naopak nevýhodou může pro někoho být značná spotřeba panelu, když budete zobrazovat celistvé bílé plochy – je proto vhodné všude přejít na tmavé prostředí. Životnost bodů OLED panelu Asus vyřešil pomocí různých metod zabraňujících vypalování obrazu – nechybí ani spořič displeje.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Notebooky, Intel, Články z Computeru, Wi-Fi, OLED, SSD, Asus, DisplayPort, Thunderbolt, Tiger Point, Axa, Intel Iris, Víko, Intel Tiger, Notebook, Asus Zenbook, Displej, Dell Inspiron, Jas, Zenbook, Klávesa, Power Delivery, Turbo Boost, Notebook Asus Zenbook, Notebooky na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda