Testy | Chytrá domácnost | iRobot

Recenze vysavače iRobot Roomba Combo j7+. Transformer s mopem, popelnicí a detektorem psích výkalů

  • Roomba kombinuje vSLAM s detekcí nebezpečných překážek
  • Mop se rozkládá jako Transformer tak, aby nezamočil koberec
  • Díky popelnici je vysavač takřka bezúdržbový

Plusy

  • Perfektní suchý úklid
  • Přehledná aplikace v češtině
  • Dobře fungující detekce překážek
  • Efektivní navigace

Minusy

  • Vyšší příplatek za popelnici
  • Mopování bez vibrací
8,5
Hodnocení
iRobot Roomba Combo j7+ iRobot Roomba Combo j7+
nabízí 8 obchodů za ceny od 23 500 Kč
Srovnat ceny na Živě

Vysavače Roomba v hodnocení většinou patří k těm nejlepším: ukázal to i srovnávací test v časopisu Computer 3/22, který opanoval model j7. Na řadu nyní přišel pokročilejší model Roomba Combo j7+, který se navzdory malému rozdílu v názvu liší docela podstatně. Kromě pokročilejších funkcí totiž přidává i integrovaný mop, který funguje lépe než pasivně tahaný hadřík u dalších vysavačů.

Popelnice v základu

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dokovací stanice je tady kombinována s vysýpací stanicí, do níž se smetí z vysavače autoamaticky přesaje po každém úklidu

Narazíte-li v nabídce na vysavač Roomba, který v názvu obsahuje i Plus, značí to jediné – v krabici kromě samotného vysavače najdete i popelnici. Ta slouží jako dokovací i vysýpací stanice zároveň a po každém úklidu z vysavače veškeré smetí automaticky přesaje do většího pytle.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ten lze vynášet v mnohem delším intervalu než malý zásobník ve vysavači, což opět zpohodlňuje využívání. Tahle vychytávka ale vyjde na 6 500 Kč, což jako příplatek za příslušenství není úplně málo. Na druhou stranu je ale třeba říct, že se vysavač stane bezúdržbovým a jediným častějším zásahem bude doplnění vody do zásobníku v případě, že budete i pravidelně mopovat.

Klepněte pro větší obrázek
Roomba nepoužívá rádiovou komunikaci, na kterou konkurence spoléhá jak při dokování, tak vytváření neviditelných zábran. I proto je stanice vybavena vizuálním kódem, který vysavač při dokování hledá v obraze z kamery

Inteligentní mop

Kombinací robotického vysavače s mopem najdete v e-shopech hromady, jen málokterý ale při úklidu opravdu obstojí. U těch levnějších řešení jde o zcela pasivní řešení, kdy voda vytéká z nádobky samospádem, u těch pokročilejších se o dávkování stará elektronika a intenzita lze nastavit alespoň ve třech úrovních. Což platí i o modelu Roomba Combo j7.

Tady se ale dostalo na zcela rozdílnou konstrukci, která technické hračičky musí potěšit. Mop totiž není ve výchozím stavu vespod vysavače, nýbrž důmyslně zaklopen v jeho horní části. Až když je potřeba mokrý úklid, celý adaptér s mopovacím hadříkem se vyklopí a poskládá pod vysavač.

Takhle si Roomba nasazuje mop:

Kromě toho, že jde o velmi efektní řešení, výhodou je především možnost kombinovat suchý a mokrý úklid. U modelů s pasivním mopem je navíc potřeba v aplikaci nebo fyzicky magnetickými páskami vymezovat oblasti s kobercem, kam se vysavač s připnutým mopem nesmí vydat. U Roomby to řeší automatické rozpoznání koberce, který při kombinovaném úklidu vysaje jako první a až poté se vydá na mopování tvrdých podlah.

Provádí to zcela automaticky bez jakéhokoliv dalšího nastavování. Stále je však možné oblasti úklidu (či neúklidu) v aplikaci nastavit manuálně. Pokud například jeden z rohů na chodbě zabírá psí kout, který si žádá častější úklid, jednoduše si lze vytvořit takto malou oblast, kterou může vysavač luxovat každý den.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V balení nechybí dva hadříky k mopu a také čistící přípravek, který pomáhá ke snadnějšímu rozpuštění nečistot. Ty běžné pro ruční mytí podlahy nelze použít kvůli riziku zpěnění. Nechybí ani náhradní filtr a boční kartáč pro vymetení smetí kolem zdí

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Čip vs. klasika. Používáte eSIM, nebo máte fyzické SIM karty?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Android, iOS, Chytrá domácnost, Lego, Xiaomi, Navigace, lidar, iRobot, vysavače, Roomby, Koberec, Vysavač, Popelnice, Úklid, Detekce, Transformer, Plus, Roomba, Chytrá domácnost na Heureka.cz