Recenze SV-AS10 a SV-AV100: digitální lahůdky Panasonicu

Panasonic vrhl na předvánoční trh dva lákavé představitele víceúčelových digitálních kamer s označením d-snap. Panasonic SV-AS10 kombinuje MP3 přehrávač s foťákem a kamerou za dostupnou cenu, miniaturní kamera SV-AV100 s desetinásobným optickým zoomem pak spadá do kategorie exkluzivních hraček.
Recenze SV-AS10 a SV-AV100: digitální lahůdky Panasonicu

Kategorie zařízení s označením d-snap byla oficiálně představena před rokem a půl. Zařízení SV-AV10 tehdy v březnu roku 2002 nabídlo jen jakousi ochutnávku možností. Záznam videa v trhaném formátu MPEG-4 a omezená kapacita spíše ukázaly, jak to jednou půjde v budoucnu, než aby se stal mimořádným prodejním hitem. Přesto to byl pro Panasonic výrazný mezník. Panasonic, jako jeden z tvůrců a hlavních propagátorů karet typu Secure Digital, známých spíše jako SD karty, potřeboval produkt ukazující bohatou využitelnost tohoto paměťového média. Postupně se objevila celá řada produktů využívajících SD karty, od digitálních fotoaparátů po stolní DVD videorekordéry, řada d-snap je ale stále takovou výkladní skříní, která ukazuje, kam až lze jít s miniaturizací díky SD kartám.

Klepněte pro větší obrázek

Obě novinky ve srovnání s kreditní kartou. Skutečně, když Panasonic označuje SV-AV100 jako credit size camera, nijak si nevymýšlí.

Dvě novinky SV-AS10 a SV-AV100 jsou z různých cenových relací, mají různé provedení a rozměry, přesto mají základní společné rysy. Kombinují více funkcí do jednoho malého zařízení a za vším stojí SD karty. Nepatří upřímně řečeno k nejlevnějším a ve své cenové kategorii ani k nejvybavenějším přístrojům, přesto mají něco do sebe. Mají také výrazný cool faktor, když to prostě vytáhnete někde na veřejnosti, často na vás budou zírat s otevřenou pusou.

V následujících kapitolách se na oba kousky pořádně podíváme včetně bohaté obrazové galerie...

Témata článku: Video, Panasonic, Obrázek, Stativy, Hlavní propagátor, Gumový kryt, Omezená kapacita, Pán, Macro, Snap, SD Card, QuickTime, Dálkové ovládání, Panoráma, Denní světlo, REC, Cool, Camera, Nejvyšší kvalita, Cenová relace, Vyklopený displej, Credit, Digitální kamery, Běžná fotka, Výsledné rozlišení


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF