Recenze stylové notebookové myši Genius: duhová kulička

Pokud vás iritují v optických myších barevné diodky, které svítí bezúčelně do prostoru, z této myšky jistě vyletíte z kůže. Malá myš s dlouhým názvem Genius NetScroll+ Mini Traveler Iris má totiž diodku, které každou chvíli náhodně mění barvy. Světe div se, ono je to ale dokonce roztomilé.

Pokud na myši hledáte styl nebo ji chcete věnovat někomu mladšímu, je tu jedna trhlá záležitost. Spousta optických myší na trhu používá svítící diodu na podsvícení loga, prosvícení kolečka myši nebo prosvícení proužku kolem myši. Osobně takové vychytávky mít nemusím, nepotřebuji, aby mi myš svítila ve tmě, a naopak vyhledávám myši, které se podobných extrémů neúčastní.

Na druhou stranu nelze podceňovat vkus ostatních a když se objeví něco tak milého (a dostupného) jako tento Genius, je škoda se o tom nezmínit. Netscroll+ Mini Traveler je malá notebooková myš, kterou oceníte při cestách s počítačem, nezabírá místo a současně plní nároky na myš bez problémů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Myš má spíše tmavou vínovou metalízu než závodní červeň. Fotkám moc nevěřte, srovnání s normální myší Microsoft však už věřit můžete. V běžné ruce se myš ztrácí, ideální bude spíše pro jemné dívčí ruce nebo dětské prstíky.

Zcela jistě nejde o nějakou nenápadnou šedou myš. My jsme ji otestovali v elegantní vínové metalíze, která bude bezpochyby oblíbena mezi ženami,  v nabídce jsou nicméně i jiné varianty - modrá metalíza, černá a stříbrná.

Všechny myši ale mají barevnou diodu, která zvládá plynulé změny barev. Dioda je typu RGB, je tedy schopna svítit červeně, modře a zeleně a jednotlivé složky kombinovat, změna barev je příjemně plynulá. Každých pět sekund je na myši jiná barva a přechod mezi nimi trvá zhruba dvě sekundy. Barvy si řídí myš sama, sice dostanete nějaké programové vybavení, to se ale týká funkčnosti myši, nikoli řízení barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Několik barev, z mnoha, které jsme zachytili, barvy se mění náhodně plynule každých pět sekund.

Rozhodně by to ale bylo užitečné - modře by blikala příchozí zpráva, červeně by blikala kritická baterie a zelenou bychom mohli použít třeba na aktivitu bezdrátové sítě. Zatím se ale musíme spokojit s barevným divadlem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Myška je limitována nejen velikostí, ale také délkou kabelu. Ten má jen jeden metr, takže je skutečně spíše pro notebook nebo pro USB rozbočovač někde na stole. Sice s myší dostanete redukci na PS/2, limitem bude ale skutečně délka kabelu.

Co se naopak líbit bude, je cena. Tato vzhledově skutečně podařená záležitost vás totiž přijde na zhruba 350 Kč včetně DPH, není to tedy žádný extrém a pokud chcete potěšit svého potomka nebo si za malé kapesné koupit něco pěkného smysl to mít může. Jinak za mne tedy stále platí - žádná dioda, dobrá dioda.

Genius NetScroll+ Mini Traveler Iris
snímač optický
připojení USB, PS/2
délka kabelu 1 m
rozměry š×v×d 4,5×3,2×8,8 cm
cena 349 Kč včetně DPH
kontakt 100Mega distribution

 

Diskuze (27) Další článek: Nové počítače Power Mac G5 s vodním chlazením

Témata článku: Microsoft, Myši, Gen, Zelená dioda, Změna barev, Recenze, REC, Kulička, Příchozí zpráva, Styl, Mys, Iris, Podobný extrém


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize