Recenze počítačové sestavy: 3,2 GHz bez limitu

Každý z vás, kdo se někdy o počítače trochu zajímal, má představu toho nejnadupanějšího, nejnabroušenějšího, zkrátka hi-end počítače. Málokomu se však poštěstí si takový počítač pořídit, nebo s ním alespoň chvíli pracovat. My jsme to štěstí měli, a tak se na našem stole objevila šelma, které by odolal jen málokdo.
Recenze počítačové sestavy: 3,2 GHz bez limitu
Sestavit nejvýkonnější počítač, to není tak úplně jednoduché. Tato sestava od firmy Mironet je rozhodně jedna z nejvýkonnějších desktopů, které si můžete domů pořídit, samozřejmě je v tomto ohledu zbytečné řešit pořizovací cenu – na tu se také vůbec nehledělo. Samozřejmě je možných konfigurací mnoho, nicméně námi testovaná sestava byla vybavena díly z těch nejlepších, ostatně posuďte sami.

Case

Klepněte pro větší obrázekDesign dělá mnoho, proč tedy neinvestovat i do něj. Case našeho stroje skvěle vystihuje jeho exkluzivitu. Jedná se o nemalý (492/210/450 mm) case LIAN-LI ve verzi PC60USB Alu. Alu značí aluminium a kromě diod tudíž není na celém case nic než hliník. Po designové stránce je sice trochu strohý, ale velice decentní.

Na fotografiích zdaleka tak dobře nevynikne, „na živo“ vypadá ještě lépe. Vpředu dole a na vrchním krytu jsou děrované otvory, které jsou také patřičně využity. Na chlazení byl totiž kladen velký důraz, ostatně pět ventilátorů není málo. Jeden je vpředu dole, dva vzadu nahoře, jeden ukrytý pod vrchním krytem a poslední je samozřejmě součástí napájecího zdroje. Zdroj však součástí samotného case není, v našem případě se jednalo o kvalitní 400W zdroj (CWT 400 W ATX active PFC).

Klepněte pro větší obrázekPřes množství ventilátorů není hluk celé sestavy nijak výrazný, samozřejmě to není z nejtišších řešení. Ale jde přece o sestavu snů, trochu hluku tady neuškodí. Diody jsou diody, na tom už se toho mnoho vymyslet nedá. Příjemná je modrá barva značící zapnutý stav. Byť je to jen drobnost, znovu podtrhuje nevšednost vzhledu.S vnitřním uspořádáním rozhodně nespokojení nebudete. K dispozici je šest externích pozic (3x5,25“, 3x3,5“) a tři 3,5“ interní. Při montáži je možné celou vnitřní část, ke které je přichycena základní deska, vysunout, což montáž značně usnadňuje.Vpředu jsou ještě čtyři výstupy pro USB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Třešinkou na dortu jsou pak externí pozice, které budou vždy takové, jaké vidíte na obrázcích. Na místě, kde přimontujete CD-ROM nebo DVD mechaniku ke case totiž místo „slepého hliníku“ použijete speciální. Ten zachovává decentní design a při vysouvání mechaniky se otevírá směrem dolů, jen mechanickou silou, kterou vyvolá mechanika. Na místě disketové mechaniky pak je jen plíšek, který přikryje jinak obyčejnou mechaniku. Velice efektní a oceňoval bych především zachování příjemného vzhledu.

Sestava

Pěkný vzhled je sice příjemný, nicméně podstatnější asi bude to, co se na nás směje uvnitř. Tak tedy konečně – v našem případě jde o tuto sestavu:

 Case  Lian-Li PC 60 USB Alu
 CPU  P4 NW 3,2Ghz FSB800 HT + pasivní chladič Taisol Heat Pipe
 Základní deska   Asus P4C800 Deluxe
 RAM  1024MB DDR 400Mhz, OCZ Performance CAS2 Dual
 VGA  nVidia FX 5900 Ultra 256MB
 HDD  Seagate Barracuda V+ 80GB SATA 7200ot.
 DVD  LG 48x / 16x
 CDRW  Plextor 48 / 24 / 48
 Zdroj  CWT 400 W ATX active PFC
 Zvuk  5.1 on-board
 Síťová karta  3COM 10/100/1000 on-board

Témata článku: Sestavy, Recenze, Rocky, Test paměti, Case, Skříň, Rock, Montáž, Heat, Výkonný počítač, Paměti, Stable, Benchmark, Základní popis, Pipa, Grafická karta, Board, Celý kryt, Pečlivý výběr, Raid, SES, 3D Mark, Unreal Tournament, Základní deska, Aluminium

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů