Tablety | Panasonic

Recenze odolného tabletu Panasonic Toughbook FZ-G2. Je libo Windows do nepohody?

Pro práci v nejrůznějších provozech, v terénu a jiných obtížných podmínkách klasický tablet neobstojí. Je potřeba sáhnout po takovém, který odolá všem nástrahám, a přitom bude dostatečně vybaven.

Panasonic ToughBook je značka profesionálních odolných tabletů a notebooků do nepohody a nejinak tomu je také u relativně nového tabletu FZ-G2. Na první pohled přerostlý desetipalcový tablet má celokovovou kostru s plastovými kryty a rohovými nárazníky, které z něj dělají mimořádně odolný stroj pyšnící se armádním certifikátem MIL-STD 810H s odolností vůči pádu z výšky až 180 cm a se stupněm krytí IP65. Konkrétně jde o úplnou ochranu proti prachu a ochranu proti tryskající vodě ze všech úhlů po dobu tří minut.

Tablet je vskutku pevný jako skála, skvěle chráněný a stvořený i pro hrubé zacházení – jen počítejte s případnými oděrkami na plastech. Tvrzené krycí sklo je však už od výroby opatřeno ochrannou folií.

Nechybí 4G/LTE

I když se může zdát, že jde jen o tablet, Panasonic postavil toto zařízení jako mimořádně multifunkční. S příslušenstvím, jaké představuje základna s podsvícenou klávesnicí a touchpadem FZ-VEKG21L, z něj uděláte plnohodnotný notebook, se stojanem F Z-VEBG21U zase stolní počítač a Panasonic také nabízí spoustu modulů dále rozšiřujících schopnosti tohoto zařízení. A to například o pořizování teplotních map pomocí FLIR kamery, což ocení třeba stavebníci, nebo o čtečku karet SmartCard, externí baterii a další.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
K tabletu dostanete tlakocitlivé pero se dvěma tlačítky, které lze upevnit na spodek tabletu. Za vodě- a prachotěsnou krytkou se ukrývají porty USB-C, USB 3.2 Gen1 a gigabitová LAN.

Už v základu je ale tablet vybaven třeba 4G/LTE modemem, IR kamerou pro rozpoznání obličeje, senzorem intenzity okolního osvětlení nebo dotykovým tlakocitlivým perem. Nastavovat funkce můžete prostřednictvím aplikace Panasonic PC Settings, kde třeba najdete možnosti, jak chcete tablet ovládat – dotyky/perem, nebo jen perem a jen dotyky a u dotyků pak běžně, s rukavicemi, anebo s mokrými prsty. Tak ovlivníte možnosti a přesnost ovládání, které funguje skutečně na jedničku.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Intel, Články z Computeru, Li-Ion, Kamera, Baterie, SSD, Tablety, Panasonic, HDMI, Krytka, Acer Enduro, MB Smart Cache, LAN, Displej, Full HD, Terén, Power Delivery, Sierra, Axa, Toughbook, IMC, Intel UHD Graphics, Panasonic Toughbook, Tablety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hangar 13 opět snižuje stavy. Autoři Mafie 3 se po zrušení nových značek vrací k zaběhlým sériím

Hangar 13 opět snižuje stavy. Autoři Mafie 3 se po zrušení nových značek vrací k zaběhlým sériím

Nedávno se na veřejnost dostaly první informace o přípravách pokračování Mafie. Ve studiu Hangar 13 ale momentálně není zrovna nejlepší situace.

Martin Nahodil
Hangar 13Mafia
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče