Testy | Asus | OLED

Recenze notebooku Asus VivoBook 15 OLED. Před dvěma lety plast a TN, tentokrát radost pohledět

Asus se jako první na trhu rozhodl přejít na OLED panely i u cenově dostupnějších modelů, jako jsou VivoBooky. Vychutnat si zářivé barvy a dokonalou černou už můžete i u nich.

Plusy

  • Kovová zadní strana víka
  • Při běžné práci neslyšný
  • Přesné zářivé barvy na displeji
  • Procesorový výkon

Minusy

  • Omezující max. úhel otevření víka
  • Pouze jednostreamová Wi-Fi 5
  • Nelze nabíjet přes USB-C
7,6
Hodnocení

VivoBook 15 byl donedávna celoplastový notebook, který Asus ještě před dvěma lety osazoval dokonce TN displejem. Časy se ale mění a po modelech s IPS přichází model vybavený rovnou 15,6" OLED panelem. Testovaná konfigurace patří k nejvyšším, rovnou s procesorem Intel Core i7 jedenácté generace či 16 GB paměti RAM.

Klepněte pro větší obrázek

Ustupují i plasty. Víko je zpevněné plátem z hliníkohořčíkové slitiny, takže je mnohem pevnější a skvěle displej chrání. Ale ani plastová základna není zpracována špatně. Sice se při uchopení za roh mírně prohne, ale nikde nic nevrže ani nevydává praskavé zvuky. Povrchy má příjemně hladké, a přitom matné, odolné vůči otiskům prstů i snadnému poškrábání. Víko lze snadno otevřít jen jednou rukou, ovšem maximálně do úhlu 130°.

Klepněte pro větší obrázek

Chvíli si budete zvykat

Klávesnice se může pochlubit velkými klávesami i u numerického bloku, přišla však o krajní sloupec, takže si na ni budete muset trochu zvykat. Potěší hezky poslepu identifikovatelnými šipkami, které nejsou obklopeny jinými klávesami, na druhou stranu ale zamrzí přítomnost klávesy s přehláskou nad Enterem – ta může být zdrojem překlepů. Klávesy mají trochu nižší zdvih a stisk není naprosto jistý, takže si i na to budete muset chvilku zvykat, ale po pár hodinách se dá na klávesnici psát rychle a bez zbytečných překlepů.

Klepněte pro větší obrázek

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Vy a počítač: Který webový prohlížeč používáte na počítači jako výchozí?

Témata článku: Testy, Notebooky, Intel, Články z Computeru, SSD, Wi-Fi, Asus, Škoda, Lenovo, HDMI, OLED, Tiger Lake, Smart Cache, Pohl, SSDP, Panel, Notebook, Plast, Asus Vivobook, Turbo Boost, Tiger Point, Displej, Notebooky na Heureka.cz