Notebooky | Acer

Recenze notebooku Acer Spin 5. Nové péčko se vám bude líbit

  • Příjemný procesor, jemný displej, slušná výdrž, co chtít víc?
  • Stylus integrovaný v těle notebooku máte vždy po ruce
  • Dostanete klasické konektory i nejrychlejší Wi-Fi

Plusy

  • Slušný výkon
  • Jasný a jemný dotykový displej
  • Stylus schovaný v těle

Minusy

  • Nemá přihlašování obličejem
  • Nepatrně horší přesnost barev
9/10
Hodnocení

Nový Acer Spin 5 představuje v záplavě mediálně zajímavých notebooků, které se chlubí nějakou speciální vychytávkou, docela netradiční, ale současně velmi sympatický přístup.

Notebook nenabízí nějakou konkrétní specifickou výbavu, kterou bychom mohli snadno dát do titulku, ale vše je na něm lepší o právě takový kousek, aby vás to potěšilo a současně v celkovém pohledu dávalo smysl.

Acer Spin 5 - SP514-51N

Core i7-1260P ● Iris Xe ● 16 GB DDR4 ● 14" 2560×1600 IPS lesklý dotykový+pero (jas 512 nits, dE 3,34) ● 1 TB SSD ● 2× USB-C Thunderbolt 4, 2× USB 3.0, audio, HDMI 2.1, čtečka microSD ● Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.0 ● 55 Wh ● 31,1 × 21,7 × 1,7 cm ● 1,31 kg

Modelová řada Spin 5 znamená u Aceru tradiční konvertibilní mírně lepší notebooky. Netlačí na nízkou cenu, současně u nich nenajdete nějaké technologické unikátní vychytávky, které sice vypadají hezky v tiskových zprávách, ale při používání je už tolik neoceníte. Spin 5 je prostě z definice rozumně vybavený konvertibilní notebook bez zbytečných kompromisů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Notebook působí nenápadným, ale ne nudným dojmem

Novinka tak například obsahuje procesor Core i7-1260P. Není to ten nejvýkonnější model, pořád je ale příjemně výkonný a nabídne dlouhou výdrž. Dostanete displej s jemným rozlišením 2560×1600 (tedy poměr stran 16:10), které je vhodnější při ručním kreslení na displeji, současně ale nejde o zbytečné 4K rozlišení, který by na 14" úhlopříčce jen zbytečně zvyšovalo nároky na výkon a výdrž.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaký je v těle uložený stylus.

Notebook jsme prohnali výkonnostními benchmarky, změřili jsme výdrž baterie v různých režimech.

Proměřili jsme displej, ukážeme vám stopu z termokamery.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Windows 11 zlepšují sdílení souborů a řeší nepřehledné přetečení hlavního panelu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Notebooky, Testy, Microsoft, Video, Intel, SSD, Acer, Wi-Fi, Thunderbolt, Péčko, Raid, Acer Spin, Stylus, Iris Xe Iris Xe Iris, Displej, Výdrž, Konektor, Notebook, Procesor, Surface Pen, Crystal disk Mark, Iris Xe, Microsoft Surface, HP Spectre, Unigine, Notebooky na Heureka.cz