Testy | NAS

Recenze NAS Asustor AS3302T. Uloží i přehraje a montáž zvládnete bez šroubováků

Dvoudiskové úložiště si díky čtyřjádrovému procesoru poradí nejen s náročnějším domácím použitím, ale také s dobře funkčním překódováním videí v reálném čase.

Plusy

  • Dostatek výkonu
  • Velmi přehledné rozhraní
  • Rychlá 2,5Gb/s síť

Minusy

  • V zátěži hlučnější
8,5
Hodnocení

Model s označením AS3302T je druhou nejnižší řadou v portfoliu dvoudiskových síťových úložišť od Asustoru. I přesto ale nabídne solidní výkon pro multi­mediální použití, velmi povedené rozhraní s celou škálou dostupných aplikací a také rychlé síťové rozhraní.

Klepněte pro větší obrázek

Bez nervů i šroubováku

Dobrým zvykem především u úložišť pro domácí použití se stala instalace disků bez potřeby jakéhokoli nářadí. To platí také u tohoto modelu, který má navíc šachty přístupné z přední strany, zároveň je ale hezky schovává za kryt. Ten navíc drží pouze na silných magnetech, takže se bez šroubováku obejdete i u něj.

Klepněte pro větší obrázek
Samotné disky drží v šuplících na gumových trnech, které spojují plastové ližiny.

A jelikož jsou trny z měkké gumy, velmi dobře eliminují jakékoli vibrace. Je ale jasné, že NAS bude dobré umístit pod stůl v pracovně, nebo ideálně někam do skříně – v případě vyšší zátěže a roztočení ventilátoru je přece jen slyšet.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Programování elektroniky: Postavíme tranzistorový detektor zaplaveného domu

Témata článku: Testy, iPad, Úložiště, Články z Computeru, NAS, Realtek, Asustor, Procesor, Montáž, NTFS, Full HD, Šroubovák, Síťová karta, Time Machine, Čtyřjádrový procesor, Reálný čas, Disk, Plex server, Domácí použití