Myš Microsoft IntelliMouse: Překvapení v krabici s Microsoft Office 97

Musíme počkat, až se myš prokouše z krabice Office 97
Myš Microsoft IntelliMouse: Překvapení v krabici s Microsoft Office 97

Představte si, že si koupíte Microsoft Office 97 a v krabici je přibalená myš, ke všemu počítačová! Milá pozornost - pomyslíte si. Vzápětí po zjištění, že má kolečko navíc, tiše zaplesáte zvědavostí.

Když si ale prohlédnete pořádně krabici, zjistíte, že Microsoft IntelliMouse je „included inside for a limited time". Čili vás napadne, že se časem asi stáhne do díry, zmizí, nebo si ukouše kabílek. Ani jedno, ani druhé: prostě za nějaký čas už ji nový zákazník v balíku nenajde a sežene ji jedině samostatně. Čili se vyplatí nakupovat, dokud je v balíku myš i zákazník.

Myš, která štěká, nekouše

Co na myši potěší, je opravdu převratná novinka: má mezi dvěma středními tlačítky gumové kolečko sloužící jako třetí klávesa a náhrada kláves PageDn a PageUp. Doprovodný software taky překonává všechny konformní představy o myších a jejich lidech - můžete pomocí něj přinutit kurzor myši ke zpomalení nad ikonou, k nechávání ťapek na obrazovce, k zvýraznění pozice krouživými tvary jako když hodíte kámen do vody apod.

Klepněte pro větší obrázek

Nejpřevratnější je však nepochybně ono střední tlačítko mezi tlačítky. Jeho otáčením, které je překvapivě krokované jako stupně hlasitosti v přijímači rozhlasu po drátě, můžete posunovat dokumentem rovnou o několik řádků nebo po celých stránkách. Když rotlačítko (rotační tlačítko) stisknete, ukotví se na pozici kurzoru jakýsi zaměřovač a samotný kurzor se změní v ukazatel směru. Podle toho, kam a jak daleko ukazatelem posunete od zaměřovače, posunuje se obsah stránky. Vynikající!

Vše se výborně osvědčilo na webovských stránkách při browsování v Exploreru, samozřejmě v Excelu a Wordu, kde je s intelimyší opravdu snadné měnit pozici a neztratit azimut.

Myší díra 97

A teď ono ale: jinde než v nových microsoftích aplikacích tlačítko nefunguje, tedy ani ve starém Office, ostatní výrobce nepočítaje. V tuto chvíli to znamená, že pokud nemáte vše nové od Microsoftu (nemyslím boty), musíte myš často používat pouze standardním způsobem, takže prostě za pár dní na nové funkce zapomenete.

Dá se předpokládat, že chytromyš si získá oblibu mezi chytrými uživateli a že ji budou časem podporovat i jiní výrobci programového vybavení. Zatím jsou však její roztomilé vymoženosti omezeny prostorem nory o velikosti krabice od Office 97. Snad se brzy prokouše ven.

Váš názor Další článek: Kvartální výsledky Intergraphu

Témata článku: Microsoft, Myši, Krabice, Převratná novinka, Recenze, Překvapení, IntelliMouse, Office + N


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky