Testy | MSI | All-in-one

Recenze MSI Modern. Tváří se jako dotykový monitor, ale je to moderní all-in-one

Výhodou all-in-one počítače oproti notebooku je větší displej, oproti klasickému počítači zase výrazná úspora místa a možnost dotykového ovládání, které vám nabídne například nový MSI Modern AM242TP.

Tento all-in-one počítač působí nenápadným dojmem, vypadá jako klasický monitor s mimořádně úzkými rámečky okolo displeje. K dispozici je nejen v testovaném černém, ale také v bílém provedení. Na stole ušetří spoustu místa a zajistí pořádek v kabelech, protože do něj většinou povede jen jediný, a to napájecí, který jde navíc protáhnout otvorem v noze.

Klepněte pro větší obrázek
Zeptejte se někoho, co vidí na obrázku. Patrně odpoví, že monitor a nějaké periferie. Ten počítač jednoduše není vidět.

Počítač lze dokonce polohovat jako monitor – díky noze s posuvným mechanismem můžete měnit výškové umístění displeje v rozmezí 135 mm a obrazovku pak jde i naklopit dopředu (až o 4°) i dozadu (až o 20°). Kromě otočení na výšku už chybí jen možnost natáčení doprava a doleva, budete muset obtížněji otočit celý počítač i s podstavcem. Počítač také můžete umístit na zeď či polohovací rameno, stačí jen stojan nahradit VESA držákem.

Klepněte pro větší obrázek
Počítač je na mohutném těžkém stojanu vcelku stabilní, při využívání dotykového ovládání se kymácí jen mírně.

Displej potřebuje doladit

Velký 23,8" IPS displej je chloubou tohoto počítače – má rozlišení Full HD, dobré pozorovací úhly, matný povrch a také se snadno ovládá joystickem, takže splňuje všechny předpoklady pro efektivní práci. Navíc máte k dispozici multidotykové ovládání, což se u matných displejů all-in-one počítačů jen tak nevidí. Ovšem testy ukázaly, že s přesností barev na tom není zrovna nejlépe – průměrná barevná odchylka ΔE činila vyšších 4,62, a i když nastavíte režim sRGB, není barevný prostor sRGB úplně pokryt. Některé režimy obrazu pak mají zcela ujeté barvy. Nechybí však manuální nastavení v uživatelském režimu, takže si je můžete přizpůsobit a zkalibrovat. Přece jen ale mohlo MSI displej lépe vyladit.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Intel, Články z Computeru, SSD, Klávesnice, USB, MSI, Seagate, All-in-one, LAN, Sata, Smart Cache, Dotykový monitor, Iris Xe Graphics, Axa, Notebook, OSD, Dotykové ovládání, Počítač, Monitor, HP ProOne, Full HD, Displej, Vesa, Intel Tiger, Pevné disky SSD na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy