Testy | MSI | All-in-one

Recenze MSI Modern. Tváří se jako dotykový monitor, ale je to moderní all-in-one

Výhodou all-in-one počítače oproti notebooku je větší displej, oproti klasickému počítači zase výrazná úspora místa a možnost dotykového ovládání, které vám nabídne například nový MSI Modern AM242TP.

Tento all-in-one počítač působí nenápadným dojmem, vypadá jako klasický monitor s mimořádně úzkými rámečky okolo displeje. K dispozici je nejen v testovaném černém, ale také v bílém provedení. Na stole ušetří spoustu místa a zajistí pořádek v kabelech, protože do něj většinou povede jen jediný, a to napájecí, který jde navíc protáhnout otvorem v noze.

Klepněte pro větší obrázek
Zeptejte se někoho, co vidí na obrázku. Patrně odpoví, že monitor a nějaké periferie. Ten počítač jednoduše není vidět.

Počítač lze dokonce polohovat jako monitor – díky noze s posuvným mechanismem můžete měnit výškové umístění displeje v rozmezí 135 mm a obrazovku pak jde i naklopit dopředu (až o 4°) i dozadu (až o 20°). Kromě otočení na výšku už chybí jen možnost natáčení doprava a doleva, budete muset obtížněji otočit celý počítač i s podstavcem. Počítač také můžete umístit na zeď či polohovací rameno, stačí jen stojan nahradit VESA držákem.

Klepněte pro větší obrázek
Počítač je na mohutném těžkém stojanu vcelku stabilní, při využívání dotykového ovládání se kymácí jen mírně.

Displej potřebuje doladit

Velký 23,8" IPS displej je chloubou tohoto počítače – má rozlišení Full HD, dobré pozorovací úhly, matný povrch a také se snadno ovládá joystickem, takže splňuje všechny předpoklady pro efektivní práci. Navíc máte k dispozici multidotykové ovládání, což se u matných displejů all-in-one počítačů jen tak nevidí. Ovšem testy ukázaly, že s přesností barev na tom není zrovna nejlépe – průměrná barevná odchylka ΔE činila vyšších 4,62, a i když nastavíte režim sRGB, není barevný prostor sRGB úplně pokryt. Některé režimy obrazu pak mají zcela ujeté barvy. Nechybí však manuální nastavení v uživatelském režimu, takže si je můžete přizpůsobit a zkalibrovat. Přece jen ale mohlo MSI displej lépe vyladit.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Intel, Články z Computeru, SSD, USB, Klávesnice, MSI, All-in-one, Seagate, Dotykový monitor, Počítač, Dotykové ovládání, Axa, LAN, Smart Cache, Sata, Full HD, Vesa, Monitor, Displej, HP ProOne, Intel Tiger, OSD, Iris Xe Graphics, Notebook, Pevné disky SSD na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky