Recenze MSI MegaPC: HiFi věž i počítač v malém

Je to počítač ale přehraje vám cédéčko s MP3 i s vypnutým procesorem, stejně tak můžete poslouchat i rádio aniž byste museli zapnout počítač. Když se pak zapne sestava s Pentiem 4 až na 2,8 GHz, dokáže zastat velmi slušnou práci.
MSI své MegaPC vystavovalo již na CeBITu, kvůli řadě problémům, mezi kterými figuroval i SARS se dostává na trh až nyní. Pokud jste zvyklí počítač hodnotit pouze podle výkonu jeho komponent a kryt berete jen jako nutný doplněk, MegaPC vás z omylu vyvede.

V dnes již pomalu standardních rozměrech mini barebone počítačů skrývá mimo výkonného vnitřku i něco navíc. Aniž by bylo nutné zapínat samotný počítač, lze poslouchat FM/AM rádio, přehrávat hudební cédéčka nebo MP3 skladby na CD. Na čelní straně počítače je navíc výrazný LCD displej, který zaujme především příznivce blikajících ekvalizérů.

Klepněte pro větší obrázek

Velikost počítače je už pomalu standardní, zhruba polovina minitoweru. Netradiční je ale velký displej na čelní straně a tlačítka pro ovládání rádia.

MegPC se dodává v základu jako barebone, tedy holý počítač, do kterého si musíte dokoupit procesor, paměť, disk a nejlépe i optickou mechaniku (od CD po DVD+/-RW). Samozřejmě vám spousta firem ráda ušetří práci s montáží a nabídnou vám hotové sestavy na bázi MegaPC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Počítač působí díky hliníkovému provedení a oranžovým doplňkům příjemným dojmem. Na pohled zcela určitě zaujme.

Samotná montáž není i přes velmi kompaktní rozměry počítače nějak náročná. Dostanete obrázkový návod, všechny kabely jsou popsané, je to taková skládačka jako Lego. Jen je všude méně místa a je nutné dodržovat předepsané pořadí instalace komponent. Na procesoru je poměrně výrazný chladič s profukováním ve vodorovném směru. Kryt je tedy dírkován na obou bocích a z jedné strany se nasává a z druhé vyfukuje.

I přes malé rozměry můžete do MegaPC instalovat ještě jednu AGP 4X grafickou kartu a jednu PCI kartu. Pokud vám tedy nebude stačit slabší grafika na integrovaném čipsetu SIS 651/962, můžete si tam dát vlastní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vybavenost konektory je nadstandardní. Čtečka paměťových karet ve standardu nahrazuje disketovou mechaniku.

Už jsem si pomalu zvykl, že čím menší rozměry, tím více konektorů. MegaPC z toho nevybočuje, nabídka je tedy bohatá: 6x USB 2.0 (dva z nich využívá čtečka karet), 2x FireWire, optický vstup i výstup, 2x line-out, 2x mic in, ethernet, modem, paralelní a sériový port, 2x PS/2 konektory a VGA. Navíc je tu konektor pro připojení antény k rádiu. Ačkoli je nabídka přebohatá, chybí tu TV out, který není ve standardní výbavě a je až za příplatek. Vzhledem k výbavě počítače by bylo vhodné o něm uvažovat. Integrovaná zvuková karta AC`97 lze nastavit i na 5.1 výstup, pak nicméně přijdete o vstup audia, všechny tři audio konektory se využijí pro výstup zvuku.

Na čelní straně jsou optický vstup, sluchátka a mikrofon, dva USB, dva FireWire porty (malý i velký) a je tu také integrována čtečka paměťových karet – SD, MMC, Smart Media, MemoryStick a CompactFlash. Tuto čtečku je případně možné vyměnit za disketovou mechaniku, kdyby se někomu stýskalo.

Témata článku: MSI, FM Tuner, Tunery, Hifi, Rj45, Sans, Věž, Počítač, Čelní strana, Velká část, Montáž, Technický parametr, Jazz, Optický audio kabel, Skládačka, TV Tuner, Smart TV, Sluchátka s rádiem, Sis, Parametr, CFC, USB Modem, Recenze, Každodenní úkol, Sars

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů