Testy | Elektromobilita | Cyklistika

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jedno si ujasněme hned na začátku: Nevím o jiném kole, které by tak magneticky přitahovalo pozornost okolí, jako právě Eeyo. Může za to jedinečný karbonový rám, ve kterém tvůrci „zapomněli“ na sedlovou trubku. Kosodélník spojující přímo hlavové složení středem a zadní osou působí netradičně a velmi originálně a vlastně dokazuje, že sedlová trubka není potřeba.

Celé kolo působí svěže a lehce, což podporuje i hmotnost stlačená pod hranici 12 kg. A to je hodnota, která je i u běžných kol bez motoru a baterií brána za velmi dobrou. Iluze o lehkém kole se ale mírně vytratí při prvním pozvednutí: specifický motor s integrovanými bateriemi v zadním náboji způsobí, že většina hmotnosti je právě vzadu a veškerý wow efekt je pryč. Při jízdě ale rozdělení hmotnosti tolik necítíte, a naopak oceníte mrštnost kola.

Motor a baterie v jednom

Unikátní není jen rám, ale i motor. V černém disku jsou totiž ukryty i články baterie, nejsou tedy uživatelsky výměnné. Ačkoli by tato koncepce umožnila (na rozdíl od motoru uprostřed) rekuperaci při jízdě z kopce, výrobce se do toho nepouštěl. Motor v sobě integruje i bezdrátové spojení s mobilem přes Bluetooth. Mobil tedy potřebujete pro odemčení motoru a při jízdě podává informaci o aktuální rychlosti, stavu baterie a udávaném dojezdu. Umožňuje také přepnutí jízdních režimů.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Články z Computeru, Ukrajina, Baterie, Elektromobilita, Cyklistika, Elektrokolo, Kolo, Vinohrady, Motor, Ventilek, Tour de France, Kopec, Sagan, Rám, Šagan, Hmotnost, Cyklistika na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě