Recenze HOOP Dandy 230: malý a funkcemi našlapaný MP3 přehrávač

Pro milovníky malých hudebních přehrávačů tady máme jeden nový kousek. Díky jeho nízké váze jej můžete klidně nosit na krku.
V naší republice lze zakoupit desítky nových MP3 přehrávačů od všemožných firem. Tento přehrávač je čerstvě distribuován firmou Umax ČR. Zakoupit se dá již v některých kamenných obchodech nebo na Internetu. Na první pohled vypadá přehrávač opravdu velice zdařile. Přehrávač mě překvapil především svoji nízkou hmotností, která je pouze 43g (jde o kartový MP3 přehrávač). Rozměrově je na tom přehrávač také skvěle, protože měří 60 x 60 x 15 mm, takže se vám jistě vejde do jakékoliv kapsy. Celkově lze říci, že přehrávač nabízí dnes všechny nadstandardní funkce, které obdobné přehrávače mají. Ve shrnutí umí přehrávat MP3, WMA, má vestavěné FM rádio a digitální záznamník, zabudovanou paměť 128 MB s možností rozšíření o další paměťové karty. Pojďme se však podívat na přehrávač blíže.

Klepněte pro větší obrázek

Čtvereček na krk

Přehrávač je dodáván v docela objemné krabici (na to jak je přehrávač malý), která obsahuje samotný přehrávač, poutko na krk, které se přímo upevňuje na přehrávač, instalační CD, špuntován sluchátka do uší, USB propojovací kabel, audio kabel k připojení s hifi věží a dvě baterie. Samozřejmostí je také manuál, který bohužel není v češtině, ale je možné, že v dalších dodávkách již český manuál bude. Uvidíme. Zajímavé však je, že na krabici přehrávače jsou vedle anglických popisů i popisy české. Vzhled přehrávače se opravdu povedl. Přehrávač je čtvercového tvaru a je dodáván pouze ve s tříbené barvě. Uprostřed je LCD displej a kolem něho ovládací tlačítka. Na jedné straně ovládáte nahrávání (záznam zvuku) a naproti jsou klasické tlačítka pro start přehrávání a posun nahrávek dopředu a dozadu. Po stranách naleznete otvor pro sluchátka, USB připojení a Line-in vstup. Na druhé straně je slot pro Smart Media karty. Jistě vás bude zajímat výstupek v pravém horním rohu, kde je také malé očko. Pokud chcete přehrávač nosit na poutku kolem krku, zde máte možnost připevnit právě zmiňované poutko. Určitě nesmím zapomenout na malé tlačítko HOLD, které lze zapnout a přehrávač zablokuje všechny tlačítka, takže se nemusíte obávat, že se vám v kapsy budou samy skladby přehazovat.

Bohatá nadílka funkcí

S přehrávačem jsou dodávány ji dvě mikrotužkové baterie. Do přehrávače se dává jen jedna, takže druhá je náhradní. Po vložení baterií již můžete přehrávač zapnout tlačítkem u displeje. Překvapilo mne podsvícení, které se automaticky na pár vteřin zapne při stlačení jakéhokoliv tlačítka. Dobré také je, že je v přehrávači již devět skladeb na odzkoušení, které však za mnoho nestojí. Najdete zde například Aqua – Barbie Girl. Displej plně zobrazuje ID3 tagy. Nejsou však podporovány české znaky, což je trošku škoda. Pokud nemá přehrávač ID3 tag, tak přehrávač zobrazuje samotný název souboru. Podporovány jsou MP3 soubory až do 320 kbps. Přehrávač umí u soubory s VBR a poradí si i s MP2 formátem.

Pokud používáte také formát WMA, tak si také přijdete na své, protože přehrávač umí přehrávat i tento formát. Na přehrávači jsou testoval několik druhů MP3 a všechny mi přehrávač vzal zcela bez problémů. V přehrávači je zabudovaná paměť o velikosti 128 MB, na kterou lze nahrát docela slušný počet písniček (záleží na kvalitě MP3).

Je také nutné počítat s tím, že přehrávač má zabudovaný digitální diktafon, který ukládá soubory přímo do paměti ve formátu MP3, takže přijdete o nějaké místo. Na zabudovanou paměť lze nahrát až 8 hodin záznamu z hlasového záznamníku. (32 kbps). Při testování hlasového záznamníku jsem byl mile překvapen, instalovaný mikrofon je solidní a zaznamená vše do okolí několika metrů.

Na samotném displeji se v horní části zobrazuje druh souboru, uplynulá čas, přehrávaná frekvence, uplynulá čas a počet skladeb v přehrávači, ve kterých lze samozřejmě listovat nahoru a dolů. V dolní části přehrávače vidíte název souboru, stav baterií, ekvalizer a ikonu pro programovací funkce. Přehrávač umí opakovat skladbu, náhodný výběr a některé další. Pro ovládání a přehazování ekvalizeru či hlasového záznamníku a FM rádia se používá JOG tlačítko v levém horním rohu. Při stlačení doprava či doleva si regulujete hlasitost, která je určitě dostačující. Při stlačení směrem dolů již přehazujete mezi jednotlivými funkcemi jako je FM rádio, ekvalizer, hlasový záznam.

FM rádio nabízí uložení až 15 stanic do paměti. Stanice lze lovit v rozmezí 87 – 108 Mhz. Jistě budete překvapeni, že si můžete z FM rádia libovolně hudbu nahrávat, která se ukládá v MP3 přímo do přehádače. Příjem stanic je docela slušný, ale je hodně podmíněn sluchátky, která slouží zároveň jako anténa. Příjem stanic je samozřejmě ve stereu. Pomocí jog tlačítka se můžete také dostat do ovládacího menu přehrávače, kde lze snadno mazat paměť přehrávače, mazat jednotlivé písničky. Nahrávky nelze bohužel oddělovat do jednotlivých adresářů, všechny musí být v kořenovém adresáři.

Přehrávání

S přehrávačem jsou dodávána průměrné sluchátka, které však pro normální poslech postačují. Kvalita přehrávání je slušná. Hlasitost na maximum je i pro náročnější posluchače postačí. Pro lepší poslech je přehrávač vybaven ekvalizerem, kde lze vybírat z modů rock, klasic, jazz a xbass (zvýrazněné basy).

Připojení k PC, přesun nahrávek

Pokud chcete do přehrávače nahrát vlastní písničky, je možné ho připojit pomocí dodaného USB kabelu k PC. Podporovány jsou operační systémy Windows 98/Me/2000/XP. Zařízení je automaticky detekováno. Je však nutné dohrát ovladače přehrávače. Pokud chcete přesouvat nahrávky z PC do přehrávače a opačně, je také nutné si nainstalovat download manager. V programu lze snadno soubory přesouvat tam i zpět, přejmenovávat MP3 soubory a formátovat interní i externí paměť. Dobré také je, že přehrávač lze využít jako přenosné médium i na ostatní soubory. Samotný přesun MP3 nahrávek přes USB rozhraní je docela rychlé a plně postačuje. Pokud si však dokoupíte další paměťovou kartu 128 MB, budete si muset chvilku počkat pokud budete nahrávat do přehrávače celkem 256 MB MP3 nahrávek.

Vydrží

Při testování jsem nezaznamenal sebemenší problém. A vše proběhlo s maximální spokojeností. Při testování přehrávač vydržel přehrávat něco kolem 13 hodin. Samotný výrobce udává až 15 hodin. Používat lze také nabíjecí baterie, se kterými určitě ušetříte. Přehrávač lze zakoupit u nás za cenu 4 990 Kč včetně DPH, což není tak hrozné. Na druhou stranu lze obdobný přehrávač méně značkový zakoupit o něco levněji.

Stránky produktu: http://www.e-hoop.cz/L2.shtml

 

Diskuze (52) Další článek: ČTc prodlužuje pilotní projekt bezdrátového připojení k internetu

Témata článku: MP3, Přehrávač, Horní strana, Sluchátka za uši, Hifi, Náhodný znak, Náhradní baterie, Hifi systémy, Recenze, Hold, Písnička, Mile, Nadstandardní kvalita, Vestavěná anténa, Sluchátka s vestavěným fm rádiem, Jazz, Instalovaný ovladač, Aqua, Girl, Sluchátka s rádiem, Diktafony, Barbie, Funkce, Malé rádio


Určitě si přečtěte

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 254

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

** Každý současný vybavený mobil má akcelerometr a gyroskop ** Jenže co každé z těchto čidel vlastně dělá a jak vypadá? ** Dnes si to vysvětlíme a do hry zapojíme i Airbus A380 a Arduino

Jakub Čížek | 11

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku