Notebooky | Testy | Acer

Recenze herního notebooku Acer Predator Helios 300. Tady se na ničem nešetřilo

Nový Predator Helios 300 se snaží hráčům poskytnout maximální výkon. Ti navíc s úhlopříčkou displeje 17,3" dostanou i maximum zobrazovacího prostoru.

Plusy

  • Mimořádný výkon
  • Rychlý QHD displej s G-Sync
  • Kvalitní konstrukce
  • ARGB klávesnice

Minusy

  • LAN na levé straně
  • Vyšší barevná odchylka displeje
  • Krátká výdrž na baterii
8,4
Hodnocení

Sedmnáctipalcový Predator Helios 300 je robustní herní stroj určený pro velmi náročné hráče, což poznáte už podle osazené GeForce RTX 3070 Ti s 8 GB grafické paměti. Zaujme již svým převážně kovovým zpracováním – plast najdete jen v okolí displeje a vespod základny. Vrch i boky základny jsou stejně jako zadní strana víka z tvrdého kovu, který notebooku poskytuje mimořádnou pevnost. Při uchopení za roh se základna ani nehne a displej je také chráněn na jedničku.

Jen při manipulaci s víkem notebook vydává lehce praskavé zvuky. Panty jsou však tuhé akorát, umožňují otevření víka jen jednou rukou, a to až do širokého úhlu 149°. Povrchy má notebook matné, ovšem ale také hladké a není těžké zadní stranu upatlat.

Klepněte pro větší obrázek
17,3" herní notebook Acer Predator Helios 300 (PH317-56-70C3)

Hrajte na QHD s G-Sync

Prostorný 17,3" displej sice zvětšuje tělo tohoto stroje, díky úzkým rámečkům ale není tento Predator Helios 300 nijak obří a vejde se vám i do většiny batohů určených pro 15,6" notebooky. Samotný displej už nespoléhá na klasické rozlišení Full HD, ale poskytne vám jemnější QHD (2 560 × 1 440 px) společně s obnovovací frekvencí až 165 Hz (nechybí podpora Nvidia G-Sync) a dobou odezvy pouhé 3 ms. Displej navíc poskytuje vysoký rozsah jasu od 17 do téměř 300 nitů a jeho gamut přesahuje barevný prostor sRGB. Jen s přesností barev na tom není nejlépe – průměrná barevná odchylka ΔE přesahovala 5.

Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana víka je kovová a modře na ní svítí logo Predator. K elegantnímu hernímu vzhledu přispívají i tvarované zadní výdechy

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Vyhledávací pole na hlavním panelu Windows 11 a DNS over TLS. I to nabízí nejnovější build

Témata článku: Notebooky, Testy, Intel, Nvidia, Samsung, Lenovo, Asus, SSD, Acer, Wi-Fi, Články z Computeru, Nvidia G-Sync, PredatorSense, Víko, Predator Helios, LAN, Acer Predator, Boost, Klávesa, AWSD, Notebook, ROG Strix, Iris Xe + Nvidia, Preda, Axa, Pevné disky SSD na Heureka.cz