Recenze fólie Mylar Photopack: světlo, dejte mi světlo

Mylar Photopack je stříbrná fólie určená pro klasické i digitální fotografy. S její pomocí mohou vyrobit pomůcky, které jim najdou světlo i tam, kde se ho příliš nedostává.
Mylar Photopack se dodává ve dvou variantách, které se liší formátem. Varianta Starter má rozměry 2 × 0,79 m a přijde na 243 Kč, větší formát User má na délku pět metrů a stojí 487 Kč. V obou případech jde o velmi tenkou polyesterovou fólii, na které je napařena kovová vrstvička s vysokou odrazivostí (dle výrobce až 99,8%).

Klepněte pro větší obrázek
Tímto způsobem to opravdu moc nejde

Fólie je určena pro fotografy, kterým do jisté míry nahradí drahou osvětlovací techniku. Stačí teoreticky jeden reflektor – anebo v přirozených podmínkách jedno slunce – a vhodným odrazem světla osvítí objekt ze všech požadovaných úhlů.

Pro domácí kutily Samotná fólie je ale celkem k ničemu. Pokud má fotograf k ruce dva pomocníky, kteří mu ji pomohou držet v požadované pozici, může se sice obejít bez dalších pomůcek, ve většině případů ale fólii použijete pouze jako polotovar. Můžete ji napnout do rámu, nalepit na desku, udělat z ní světelný tunel ... a ve všech případech za málo peněz získat hodně užitku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krabice obalená fólií již byla použitelná, možnosti směrování světla jsou ale značně omezené

Při praktických testech jsem neodhodlal k rukodělné činnosti, proto jsou mé pokusy s odrazivou fólií pouhou amatérskou improvizací. Další informace a obrázky s možnostmi použití Mylar Photopack najdete na stránce dodavatele, společnosti DTP Studio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fólie v exteriéru – bohužel bez slunce

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání obrázků pořízených za naprosto stejných podmínek. Vlevo je snímek bez odrazivé fólie, vpravo s ní. Obrázky nejsou nijak upravovány.

Diskuze (12) Další článek: ČR má nejmenší podíl nelegálního softwaru v regionu

Témata článku: Fólie, Svět, Pořízený obrázek, Dej, Reflektor, Tunel, Recenze

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů