Recenze DVD přehrávače Nintaus N9888: placatá elegance

DVD přehrávače značky Nintaus nejvíce přitahovaly pozornost před třemi lety, kdy přišel na český trh první model DVD přehrávače s integrovaným dekodérem Dolby Digital, podporou MP3 a bez omezení na regiony a ochrany Macrovision. Novinka jde v jeho stopách.
Recenze DVD přehrávače Nintaus N9888: placatá elegance
Během uplynulých tří let Nintaus uvedl řadu různých variant na téma DVD přehrávače, letos byl představen ale přehrávač, který nejenže obsahuje kompletní výbavu, jakou od vybaveného přehrávače očekáváte, ale také je ukryt ve velmi elegantním provedení.

Obhlídka zvenčí

Klepněte pro větší obrázekNintaus N9888 vychází z dřívějších tenkých modelů Nintaus, přidává ale něco navíc a navíc zvyšuje laťku co do úrovně provedení. Soupiska vlastností je víceméně standardní: vestavěný dekodér Dolby Digital a DTS (uveden je pouze DTS digital out, zvuk se ale dekóduje i do připojených reproduktorů), podpora přehrávání všech možných formátů včetně HDCD, MP3 a Picture CD. Pro připojení k televizi je možné využít SCART, S-Video, kompozitní výstup nebo pro lepší televize i progressive scan výstup. Progressive scan má podávat lepší výsledky díky tomu, že zatímco standardní prokládaný výstup při jednom průchodu vyšle vždy jen liché nebo sudé řádky, progressive scan vyšle vše najednou. Proto by měl být obraz čistší a bez případných rušivých artefaktů prokládání.

Pro zvuk lze využít 6 výstupů dekodéru 5.1, normální stereo výstup nebo digitální koaxiální či optický výstup.

Klepněte pro větší obrázekSamotný přehrávač je ukryt v elegantním štíhlém krytu, který má na horní straně vyražená písmena Nintaus. Čelní panel je zcela minimalistický, je tu jen zapínání přehrávače, displej a výsuvný vozík pro vkládání DVD, který je schován za zrcadlovou krytkou. Protože je Nintaus především čínský přehrávač, nemůže chybět ani podpora pro Karaoke, na čelní straně tak jsou dokonce dva velké konektory pro mikrofony spolu s regulací jejich hlasitosti a efektu Echo. O to víc pak zamrzí, že chybí konektor pro sluchátka. Ovládací tlačítka nenajdete na čelní, ale horní hraně přehrávače. Díky tvarování přehrávače jsou ale dobře dostupná. Jen jich je velmi málo, je tam jen Open/Close, Play, Stop a Menu. Proto všechny ostatní funkce musíte ovládat přes dálkové ovládání.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Displej je segmentový, při přehrávání se zobrazuje číslo titulu, stopy a čas přehrávání. Několik stavových ikon pak ukazuje typ přehrávaného disku a použité dekódování Dolby. Segmenty displeje svítí modrým světlem, díky čemuž je dobře čitelný i z větší vzdálenosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dálkové ovládání

Dálkové ovládání je podobné jako u ostatních Nintausů, jeho střední část je fluorescenční, svítí tedy i ve tmě. Rozvržení základních funkcí je vcelku jasné a dá se na něj zvyknout, je tu jen pár nelogičností, například přepínání audio kanálů je hodně vzdálené od přepínání titulků, případně dominantní pozici na horní hraně mají prakticky nevyužívaná tlačítka PAL/NTSC, reset nastavení, zapnutí progressive scan a Spectrum. Důležitou výtkou je také absence vypínání přehrávače do pohotovostní polohy. Přehrávač lze vypnout jen přímo na přístroji a i tam chybí pohotovostní režim. Se zapnutým přehrávačem je vždy aktivován SCART výstup a tak televize implicitně přepíná na přehrávač, i když ten je zcela v nečinnosti. Přehrávač má sice šetřící režim, kdy vypne displej a dělá tzv. mrtvého brouka, přejde do něj ale jen automaticky po 20 minutách a navíc ani v tomto režimu neuvolní SCART přípojku.

 

Témata článku: Video, DVD, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Multi, Story, Spectrum, Region, Základní nastavení, Černý okraj, Karaoke, Cinch, Plasma, Thomson, Obrazovka, Přehrávač, Televize 82 cm, Recenze, Obraz, NTSC, Scan, Horní strana, Zlepšení obrazu, SCART, Televize úhlopříčka 80, Dálkové ovládání


Určitě si přečtěte

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku