Google | Chat

RCS je naprostý binec. Ani na nejnovějším Pixelu 4 jej nepodporují hlavní operátoři v USA

Google se po ukončení svého komunikátoru Allo chtěl zaměřit na RCS – novou generaci SMS zpráv. To ale závisí na podpoře operátorů, kteří se do projektu příliš nehrnou. A nyní tuto funkci nepodporují dva největší operátoři v USA ani na novém Pixelu 4 přímo od Googlu.

Příští týden jde v rámci USA do prodeje nový Pixel 4, který Google představil na své konferenci v úterý. Jak ale vychází najevo, prozatím na něm nebude podporována funkce RCS u dvou hlavních operátorů na tamním trhu – T-mobile a Verizonu. U prvního jmenovaného operátora ale byla situace při uvedení předchozích generací na trh podobná, nyní Pixel 3 ale oba podporují.

Uživatelé se tak staví do situace, kdy si zakoupí nový telefon od Googlu, ale nemohou využívat funkci, kterou mohli mít na starší zařízení. Problém se může zdát jako malicherný, jenže hlavním propagátorem služby je přímo Google a které jiné telefony by ji měly podporovat hned při uvedení, než-li právě ty jeho. V plném rozsahu se tak ukazuje hlavní problém této technologie – je závislá na podpoře operátorů, kteří se do toho vůbec nehrnou.

Komunikátory Googlu: které zabil a které přežijí?

RCS je naprostý binec a řešení je v nedohlednu

Stále tedy v USA přetrvává situace, kdy si musíte kontrolovat, zda je váš konkrétní model a operátor podporovaný a teprve poté můžete využívat všechny funkce, které tato platforma nabízí. Mezi to patří vlastně všechny běžné náležitosti, na které jste zvyklí u konkurence – indikace, zda druhá strana píše, možnost posílání fotografií, nálepek a dalších souborů apod.

Jediný rozdíl je, že vše by mělo běžet přes servery operátorů a výhodou je, že pokud tímto způsobem napíšete člověku, který RCS nemá, zpráva mu dorazí jako běžná SMS.

Tak to tedy alespoň funguje teoreticky, prakticky téměř vůbec právě kvůli absenci podpory. Toho si je vědom i Google, který se rozhodl vzít věc do vlastních rukou a v některých evropských zemí zavedl podporu sám, zprávy tedy tečou přes jeho servery a skrze operátory se povedou až v případě, že podporu technologie přidají.

To ale vypadá jako běh na dlouhou trať a je otázka, zda to má vůbec smysl. V dnešní době komunikátorům vládne Facebook s jeho Messengerem a WhatsAppem, na výběr je ale i spousta dalších zavedených značek, jako je Telegram či Viber. Oproti většině z nich RCS zaostává i v tom, že není šifrované a přístup ke komunikaci mají teoreticky i operátoři.

Diskuze (7) Další článek: Nvidia přidá podporu ray tracingu do dalších starších her. Čekat můžeme Half-Life 2 nebo Doom 3

Témata článku: Google, USA, Chat, Android, T-Mobile, Viber, Instant Messaging, Pixel, Komunikace, Verizon, Operátor, SMS zpráva, Funkce, BIN, Opera ?, Podpora, Binec, RCS, Komunikátor, SMS, HLA, Telefony s Androidem na Heureka.czRecenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

** Nedávno jsme si pohráli s mobilní klimatizací a Wi-Fi ** Ale co se starými kancelářskými kusy? ** Dekódujeme jejich IR signál a vyrobíme si Wi-Fi ovladač

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování