Google | Chat

RCS je naprostý binec. Ani na nejnovějším Pixelu 4 jej nepodporují hlavní operátoři v USA

RCS je naprostý binec. Ani na nejnovějším Pixelu 4 jej nepodporují hlavní operátoři v USA

Google se po ukončení svého komunikátoru Allo chtěl zaměřit na RCS – novou generaci SMS zpráv. To ale závisí na podpoře operátorů, kteří se do projektu příliš nehrnou. A nyní tuto funkci nepodporují dva největší operátoři v USA ani na novém Pixelu 4 přímo od Googlu.

Příští týden jde v rámci USA do prodeje nový Pixel 4, který Google představil na své konferenci v úterý. Jak ale vychází najevo, prozatím na něm nebude podporována funkce RCS u dvou hlavních operátorů na tamním trhu – T-mobile a Verizonu. U prvního jmenovaného operátora ale byla situace při uvedení předchozích generací na trh podobná, nyní Pixel 3 ale oba podporují.

Uživatelé se tak staví do situace, kdy si zakoupí nový telefon od Googlu, ale nemohou využívat funkci, kterou mohli mít na starší zařízení. Problém se může zdát jako malicherný, jenže hlavním propagátorem služby je přímo Google a které jiné telefony by ji měly podporovat hned při uvedení, než-li právě ty jeho. V plném rozsahu se tak ukazuje hlavní problém této technologie – je závislá na podpoře operátorů, kteří se do toho vůbec nehrnou.

Komunikátory Googlu: které zabil a které přežijí?

RCS je naprostý binec a řešení je v nedohlednu

Stále tedy v USA přetrvává situace, kdy si musíte kontrolovat, zda je váš konkrétní model a operátor podporovaný a teprve poté můžete využívat všechny funkce, které tato platforma nabízí. Mezi to patří vlastně všechny běžné náležitosti, na které jste zvyklí u konkurence – indikace, zda druhá strana píše, možnost posílání fotografií, nálepek a dalších souborů apod.

Jediný rozdíl je, že vše by mělo běžet přes servery operátorů a výhodou je, že pokud tímto způsobem napíšete člověku, který RCS nemá, zpráva mu dorazí jako běžná SMS.

Tak to tedy alespoň funguje teoreticky, prakticky téměř vůbec právě kvůli absenci podpory. Toho si je vědom i Google, který se rozhodl vzít věc do vlastních rukou a v některých evropských zemí zavedl podporu sám, zprávy tedy tečou přes jeho servery a skrze operátory se povedou až v případě, že podporu technologie přidají.

To ale vypadá jako běh na dlouhou trať a je otázka, zda to má vůbec smysl. V dnešní době komunikátorům vládne Facebook s jeho Messengerem a WhatsAppem, na výběr je ale i spousta dalších zavedených značek, jako je Telegram či Viber. Oproti většině z nich RCS zaostává i v tom, že není šifrované a přístup ke komunikaci mají teoreticky i operátoři.

Diskuze (7) Další článek: Nvidia přidá podporu ray tracingu do dalších starších her. Čekat můžeme Half-Life 2 nebo Doom 3

Témata článku: Google, USA, Android, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Viber, Verizon, T-Mobile, Pixel, Operátor, SMS zpráva, RCS, Podpora, SMS, Funkce, Komunikátor, Binec


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky