Razítkujeme obrázky

Vytváříte si někdy webové galerie a chtěli byste si fotografie označit tak, aby toto označení na nich bylo stále i po jejich stažení kýmkoli? Může to pomoci vaší propagaci, nebo prostě ztížit jejich publikování někým jiným.
Simple Stamps je jednoduchý program, který může dobře posloužit při vkládání popisek nebo log do obrázků či jejich maskování, o vše samozřejmě pro libovolné množství obrázků najednou. Simple Stamps stojí 25 $, trial verze funguje bez jakýchkoliv omezení 30 dnů. Jednou z předností programu je schopnost práce s poměrně slušným množství grafických formátů – JPEG, GIF, PSD, PDD, TIFF, TARGA, WMF, EMF, BMP, RLE, DIB, ICO, PCX, CUT a PhotoCD – zvláště podpora formátu PSD je vítaná, stejně jako několik nejpoužívanějších efektů z oblasti image processingu a možnost upravit velikosti obrázků.

Klepněte pro větší obrázek

Před přidáním obrázků do seznamu určeného ke zpracování se dají nastavit filtry pro jednotlivé typy grafických formátů, s nimiž chcete pracovat. V hlavním okně programu najdete celkem pět sekcí. V sekci "Add Text" si vyberete font, jeho barvu, orámování, eventuálně průhlednost, pozici a umístění textu v obrázku včetně možné rotace textu a také barvu pozadí. Pro rychlé nastavení všech parametrů máte k dispozici preference "Settings", do které lze kliknutím myší přidat všechna uvedená nastavení. Podobné parametry můžete nastavit pro logo ve formě bitmapového obrázku a masky, kam patří například různé ozdobné rámečky apod.

Klepněte pro větší obrázek

Co říci na závěr? Jedná se o užitečného pomocníka, který má sice ve své první verzi ještě několik chybiček, ale stejně jako vy i já doufám, že s případnou další verzí dostaneme kromě opravy chyb i více nových funkcí. Jinak určitě stojí za vyzkoušení. Máte-li zájem dozvědět se víc, podívejte se na domovské stránky a případně si trial verzi stáhněte. Jednalo by se o soubor o velikosti 885 kB.

Diskuze (2) Další článek: Papírový výstup z digitálních fotografií

Témata článku: Podobná velikost, Trial, Simple, Cute, Omezená schopnost, Obrázek, Jednoduchá oprava, Jednoduchá pozice, Omezené množství, Preference, Rychlé vkládání, Užitečný filtr, Ráz


Určitě si přečtěte

Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10