COVID-19 | Razer | Respirátor

Razer Zephyr je podsvícená filtrační maska. To kdyby vám doba covidová přišla málo šílená…

Razer již dříve ukázal pevnou filtrační masku cílenou na hráče a milovníky RGB podsvícení. Firma měla velké plány, maska měla například zesilovat hlas přes integrovaný mikrofon a reproduktory. Kontroverzní produkt se nakonec dočkal realizace, byť v jednodušší verzi.

Razer Zephyr vypadá podobně jako prototyp, má dva velké adaptéry pro vložení filtrů N95. Díky tomu je maska použitelná i proti COVID-19 (byť ji tak Razer přímo netestoval). Zephyr sice získal certifikaci FDA, ale formálně nejde o respirátor, chirurgickou masku či jiný prostředek pro osobní ochranu.

Je jasné, že se tím Razer chrání před možnými dalšími problémy a omezeními, použité filtry N95 by měly zachytit 99 % všech částic do velikosti 0,3 mikronu. Přímo za filtry je první aktivní prvek – nasávací ventilátory s rychlostí 4 200 nebo 6 200 otáček za minutu (dle nastavení), což by mělo usnadnit dýchání, respektive přívod čerstvého vzduchu.

Prostřední část masky je průhledná, což má být hlavní výhoda oproti roušce či respirátoru – vidíte část obličeje uživatele. Pokud chcete ostatní opravdu hodně zaujmout, můžete si zapnout RGB podsvícení (až 16,8 milionu barev, nastavují se přes mobil).

Zephyr má integrovanou baterii s výdrží až 8 hodin (při zapnutém podsvícení a ventilátorech čekejte méně), která se nabíjí přes USB-C. Maska stojí 99 dolarů, tedy asi 2 800 korun, za které máte v balení i tři sady filtrů. Ty by měly bohužel vystačit jen 9 dní aktivního používání. Box s deseti sadami filtrů vyjde na 30 dolarů (asi 840 korun) a vystačí na měsíc.

Pokud to s Razer Zeohyr myslíte vážně, můžete si rovnou objednat velký kit, který obsahuje 33 sad filtrů na 99 dní. V takovém případě je cenovka 150 dolarů (asi 4 200 korun). V současné době je Zephyr na stránkách Razeru vyprodaný.

Diskuze (21) Další článek: MacBook Air by měl v roce 2022 dostat displej s miniLED, stejně jako nové MacBooky Pro

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Filtr, Prototyp, Razer, Respirátor, Podsvícení, Maska, Reproduktor, Dolar, Zephyr, VentilátorRecenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy