Router | CES 2020 | Razer

Razer Sila 5G: herní router využívá rychlé mobilní připojení a dokáže vyrovnat kolísavou rychlost kabelu

Společnost Razer je známá svými herními produkty a nejinak je tomu i u nového herního routeru Sila 5G, který byl prezentovaný na letošním CESu.

Razer Sila 5G je zatím spíše koncept. Vzhledem k tomu, že výstavba sítí 5G je v počátcích, nemělo by zatím uvedení takového produktu velký smysl. Router využívá rychlé mobilní připojení 5G, takže se do něj dává klasická karta SIM. Router je vybaven technologií FastTrack, která optimalizuje síťový provoz tak, aby při online hraní docházelo ke správné prioritizaci a odezva ve hrách byla i přes vytížení jinými zdroji co nejnižší.

Z pohledu konstrukce nechybí typické zelené podsvícení a k dispozici jsou jak ethernetové porty, tak i USB port. Ze speciální mobilní aplikace lze i ručně řídit propustnost pro jednotlivá zařízení nebo rozhraní.

Razer zatím neplánuje, že by produkt začal hromadně vyrábět, ale uvidíme v budoucnu, až se mobilní připojení 5G více rozšíří. Takový router pak může být zajímavým řešením jak pro hráče na cestách tak i ty, kteří nemají doma jinou možnost připojení.

5G

5G je označení pro pátou generaci mobilních sítí. Navazuje na sítě čtvrté generace označované 4G, které překonává zejména co se týče zvýšení přenosové rychlosti, snížení odezvy a zvýšení počtu obsluhovaných zařízení. Přečtěte si podrobný článek o 5G

Mohlo by vás také zajímat: Wi-Fi, připojení k inernetu, IoT

Diskuze (10) Další článek: Arabské jaro: Vlnu revolucí odstartovala frustrace lidí, nikoliv špatné ekonomické podmínky

Témata článku: Router, CES 2020, USB, 5G, Razer, Produkt, SIMA, Mobilní připojení, Kabel, Připojení, FastTrack, Silo, Herní


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 228

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11