Myši | Razer

Razer má nové myši Basilisk pro herní fajnovky. Slibují výdrž a vysokou citlivost

Americký výrobce Razer představil dvě nové herní bezdrátové myši Basilisk – Basilisk X HyperSpeed a Basilisk Ultimate. Slibují nízkou latenci, vysokou citlivost, příznivou cenovku a nadstandardní výdrž baterie.

Razer Basilisk X HyperSpeed

Levnější Basilisk X HyperSpeed nabízí snímač s citlivostí 16 000 DPI a s počítačem komunikuje přes USB adaptér na frekvenci 2,4 GHz nebo prostřednictvím Bluetooth. Je napájena jednou tužkovou (AA) baterií, která při komunikaci přes 2,4 GHz vydrží až dvanáct dnů, v případě využití Bluetooth dokonce celých 19 dnů.

Silnou stránkou obou myší je bezdrátová technologie, která by dle výrobce měla být o 25 % rychlejší než bývá u těchto produktů zvykem. Myši tak rychleji zaregistrují pohyb a případné stisky tlačítek, což může být ve hrách velice zásadní. Technologie HyperSpeed ​​poskytuje připojení bez zpoždění, neustále kontroluje vysílací kanály a v případě rušení je automaticky přepíná.

Doporučená cena Basilisk X HyperSpeed je 60 dolarů, což je v přepočtu s DPH asi 1670 korun. Viceprezident pro obchod Alvin Cheung tvrdí, že „Obě myši jsou ideální pro hráče, kteří chtějí bezdrátové ovládání a vysokou citlivost.“

Razer Basilisk Ultimate

Model Basilisk Ultimate je vybaven snímačem Focus+ s citlivostí 2000 DPI, který je stejný jako v myši Razer Viper Ultimate. Na těle je umístěno celkem jedenáct tlačítek s optickými spínači. Do paměti zařízení lze uložit až pět profilů, mezi kterými je možné plynule přepínat.

Tato myš komunikuje s počítačem přes USB kolíček na frekvenci 4,0 GHz a nepodporuje Bluetooth. Na jedno nabití vydrží až sto hodin provozu a kromě bezdrátového použití ji lze připojit i kabelem k portu USB.

Doporučená cena myši Razer Basilisk Ultimate je 150 dolarů, což je v přepočtu s DPH přibližně 4180 Kč. K dispozici je i varianta s dokovací stanicí Mouse Dock, která zjednodušuje proces nabíjení – ta přijde na 170 dolarů (cca 4730 Kč vč. DPH).

Diskuze (8) Další článek: Psychedelické umělecké dílo? Ne, jen snímek měkkého materiálu pořízený elektronovým mikroskopem

Témata článku: Hardware, USB, Bluetooth, Myši, Příslušenství, Razer, DPH, Výdrž, GHz, Citlivost, Focus, Vysoká citlivost

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky