Myši | Klávesnice | Razer

Razer chce zatopit Logitechu. Začal dělat klávesnice i myši pro práci

Kalifornský Razer sám sebe pasuje do role gamingové společnosti, už jeho motto zní „od hráčů pro hráče“. Tahle škatulka mu už ale – zdá se – začíná být malá. Spojil se proto s designérkou společnosti Humanscale a společně vytvořily novou sadu profi periférií do kanceláře.

Od tohoto týdne budou v prodeji klávesnice Razer Pro Type, myši Razer Pro Click a podložka Razer Pro Glide v cenách 150, 110 a 12 eur, tedy v přepočtu 3900, 2900 a 300 Kč.

Pro Type má jednoduchý design bez kudrlinek a využívá mechanické spínače Razer Orange, které jsou taktilní, ale ztišené. Podsvícení je čistě bílé, regulovat lze jen jas. Klávesy by měly vydržet až 80 milionů stisknutí. Multimediální či makro tlačítka i interní paměť chybí; programovat a ukládat makra ale lze pomocí přibaleného softwaru.

Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice se umí najednou připojit ke čtyřem počítačům, tabletům nebo mobilům. Využívá k tomu USB-C, vlastní 2,4GHz rádio nebo Bluetooth. V bezdrátovém režimu vydrží až 12 hodin se zapnutým podsvícením, případně až 84 hodin s vypnutým.

Myš Pro Click  se rovněž umí připojit k až čtyřem zařízením a využívá k tomu stejná rozhraní. Tvarem je určená jen pro praváky, disponuje optickým senzorem s rozlišením 16 000 DPI, podporuje zrychlení až 40 G a rychlost až 450 IPS.

Klepněte pro větší obrázek

Její mechanické spínače mají vydržet až 50 milionů kliknutí, je plně programovatelná (přenastavit lze 8 „tlačítek“) a její kolečko se naklání i do boku. Na jedno nabití vydrží až 400 hodin (Bluetooth) nebo 200 hodin (přes dodávaný 2,4GHz dongle). Nabíjí se ale nepochopitelně pomocí starého konektoru microUSB.

Diskuze (22) Další článek: Firefox 80 chrání před nebezpečnými doplňky a chová se jako čtečka PDF

Témata článku: Bluetooth, Myši, Klávesnice, Logitech, Příslušenství, Razer, Podsvícení, Makro, Tlačítko, Humans, Spínač


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk