Microsoft | Testy | Nvidia | RTX 2070 | RTX 2080

Ray-tracing je konečně připraven k plnému nasazení, upozorňuje Nvidia

Microsoft uvolnil velkou aktualizaci October 2019 Update pro Windows 10 , která je stěžejní i pro Nvidii. Aktualizace totiž přináší podporu funkce Ray-tracing, která je základním pilířem nové řady grafických karet GeForce RTX z generace Turing. Základem této nové technologie je práce s osvětlením herní scény, odrazy světla a práce se stíny, to vše v reálném čase.

První herní tituly, které tuto technologii zpřístupní, budou: Battlefiled V, Metro Exodus a Shadow of the Tomb Raider. Možnost změřit si výkon s touto technologií nabídne i nový 3DMark, který má k tomu nový test nazvaný Night Raid. Další informace o podpoře této nové technologie se dozvíte v oficiálním blogu Nvidie.

Jaké grafické možnosti ray tracing přináší ve hře Battlefield V můžete vidět v úvodním videu.

Diskuze (16) Další článek: Pořizování selfies si za posledních 6 let vyžádalo více než 250 obětí

Témata článku: Technologie, Microsoft, Testy, Nvidia, Aktualizace, Grafické karty, RTX 2070, DirectX, RTX 2080, Alan Turing, Plné nasazení, Metro Exodus, Grafická možnost, Battlefield, Nová řada, Herní scéna, Oficiální blog, Úvodní video, Velká aktualizace, Nasazení, Nový test, GeForce RTX, October update, Nová technologie, Grafická karta

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X