Hardware | AMD | Grafické karty

Ray tracing do herních grafik zatím nenabídneme, prozradilo AMD

Nové grafické karty Nvidia GeForce RTX se z marketingového hlediska silně opírají o podporu technologie ray tracing. Jedná se o nový způsob realistického ztvárnění herní scény. Pokud se ptáte, kdy s podporou ray tracingu dorazí i grafické karty Radeon od AMD, musím vás zklamat. Šéf grafické divize David Wang se tento týden nechal slyšet, že podpora na nových Radeonech jen tak nebude, upozornil Guru3D.

Jako hlavní důvod Wang zmiňuje velmi vysokou náročnost na výkon, ale i na velikost potřebných obvodů v grafickém čipu samotném. To nyní představuje největší překážku k tomu, aby se mohl ray tracing nasadit do cenově dostupnějších karet, na které se AMD nyní nejvíce soustředí.

David Wang dodal, že dokud nebude v silách výrobního procesu i architektury čipu dodat podporu pro tuto technologii od lowendu po higennd, nemá smysl o takové podpoře vůbec uvažovat. Prozatím se bude AMD soustředit na podporu ray tracingu jenom v profesionální sféře skrze své prostředí Radeon ProRender.

Tento pohled je v aktuální finanční situaci AMD logický. Firma stále nemá tolik volných finančních prostředku, aby riskovala drahý a složitý vývoj nové architektury podporující herní ray tracing, pokud nemá jistotu, že se tento standard opravdu ujme. Ale pokud ano, Nvidia bude mít v tomto směru náskok.

Diskuze (82) Další článek: Intel je připraven na 5G. Jeho nový modem v jednom čipu obslouží i LTE a staré 2G sítě

Témata článku: Technologie, Hardware, Nvidia, AMD, Grafické karty, Hry, Nový způsob, Potřebný obvod, Herní grafika, Vysoká náročnost, Herní scéna, Drahý vývoj, Podpora, Výrobní proces, Nová architektura, Kart, Grafická divize, Největší překážka, Nvidia GeForce RTX, Radeon od AMD, Grafika, Profesionální sféra, Čip, Nen, Hlavní důvod


Určitě si přečtěte

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 26

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 74

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 145

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 78