Raspberry Pi

Rasspberry Pi má novou destičku Pico W s Wi-Fi a Bluetooth

Nadace Raspberry Pi se po roce a půl pochlubila vylepšenou verzí své prototypovací destičky Pico. Jmenuje se Pico W (datasheet), a jak už tradice velí, znamená to, že přibylo Wi-Fi 4 na 2,4 GHz a Bluetooth 5.2, o které se stará sekundární čip CYW43439 od Infineonu.

Softwarová podpora v SDK se nicméně zatím týká jen Wi-Fi. Hlavním mikrokontrolerem pak zůstává původní RP2040. Tuzemský RPishop už novou destičku nabízí v předprodeji od 179 korun (bez připájených lišt), zájemci si ale budou muset počkat do poloviny července.

Klepněte pro větší obrázek
Pinout desky Raspberry Pi Pico W

Programátoři v C najdou na GitHubu první várku příkladů (zatím jen základní a nízkoúrovňová TCP a NTP komunikace) a fanoušci MicroPythonu pro mikrokontrolery to mají ještě o něco jednodušší. V oficiálním manuálu (PDF) totiž najdou hned několik ukázek na pár řádků včetně HTTP klientu a serveru.

Lze předpokládat, že se časem objeví i podpora pro Arduino.

Diskuze (15) Další článek: Jeff Bezos zrušil plány na přeměnu námořní lodi na zařízení pro zachytávání prvních stupňů raket

Témata článku: Programování, PDF, Bluetooth, Wi-Fi, Arduino, GitHub, Raspberry Pi, Pica W, Nadace Raspberry Pi, MicroPython, Infineon, Destička, Picasa, Pino