Tinder | Seznamka

Randění v době koronaviru: Tinder zavedl možnost videohovorů

Foto: Tinder
Randění v době koronaviru: Tinder zavedl možnost videohovorů | Foto: Tinder

Jestli něčemu pandemie koronaviru nepřála, tak randění. Osobní setkání bylo velmi rizikové, lidem zbylo jen psaní. Jenže takhle druhého člověka příliš nepoznáte. Internetová seznamka Tinder si to uvědomila a přichází s funkcí videohovorů, která je od tohoto týdne dostupná v Brazílii, USA, Jižní Koreji a několika dalších trzích. Očekává se brzké rozšíření i dále. 

Tinder funkci testoval od května, teď ji konečně uvádí do ostrého provozu. Nazval ji Face to Face a skutečně jde o klasické videohovory, které mohou osoby navázat poté, co mají tzv. match (vzájemně se sobě líbí). Uživatelé tuto možnost uvidí v nabídce jako novou ikonku. Jen je třeba mít na paměti, že rozhovor musí splňovat pravidla Tinderu, takže žádné nadávky, násilí nebo nahota. 

Podle společnosti po funkci volala podstatná část uživatelů, v rámci generace Z to bylo dokonce 40 procent lidí. Videohovory nechtěli jen kvůli koronaviru a sociálnímu distancování, ale proto, že je to další mezistupeň před tím, než s někým vyrazíte na rande osobně. Fotky i text mohou lhát, ale u videa je to těžší. 

Zatímco řada technologických firem během pandemie zažila výrazný růst, u Tinderu to tak „slavné“ nebylo. Během posledních pár měsíců si seznamka připsala jen 100 tisíc nových platících uživatelů oproti 384 tisícům, které obvykle kvartálně získává. Navíc klesl průměrný výdělek z jednotlivých uživatelů. Je to ale efekt koronaviru - když je zakázané kamkoliv chodit, těžko lidé najdou inspiraci začít rozjíždět nové vztahy. 

Každopádně v Česku zatím videohovory dostupné nejsou, v rámci Evropy se dočkaly jen Španělsko, Itálie a Francie. Rozšíření funkce je však plánované brzy. 

Diskuze (6) Další článek: Apple na začátek roku 2021 chystá 14palcový MacBook Pro už s novým Mini LED displejem

Témata článku: Koronavirus, Evropa, USA, Itálie, Jižní Korea, Tinder, Francie, Španělsko, Seznamka, TIN, Inspirace, Nahota, Brazílie, Randění, Česká republika, Face, Násilí, Videohovor, Uživatelé40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály