Zbyněk Říha
14. 8. 2018 • 8:31

zde by sneslo autorske pravo upravu, a to tu ze pokud majitel aut. práv at na knihu/skladbu/software se nepokusil pet let po sobe, mozna by stacili i tri toto dilo kapitalizovat, práva propadají.

Michal Smrž
12. 8. 2018 • 13:55

By mě zajímalo, jak se jim povedlo donutit stažení emulátoru. Emulátor sám o sobě, neobsahuje-li software z původní konzole (biosy pro psx a tak) nic neporušuje, protože na zapojení hardwaru (jež emulátor simuluje), pokud vím, se nevztahují autorská práva, jinak bysme dávno platili za každý kondenzátor v napájecí větvi.
Navíc zrovna od Nintenda je jejich tažení, pochopitelné, ale úsměvné, když sami prodávali pirátská ROM (ani neměli snahu udělat si svá vlastní) a jejich retro konzole jsou minipc s Linuxem a i tam bych se vsadil, že ty emulátory nebudou psané tak úplně od nuly.

Robotron3
12. 8. 2018 • 8:08

Jednání Nintenda nechápu. Jejich retro mini konzole (Nes, Snes), se evidentně skvěle prodávají, i když je na netu spousta stránek s romkami a i kdyby zničili i tu poslední stránku s emulátory, těžko se jejich prodeje ještě zvednou. To, že jsou staré hry jednoduše ke stažení z abandonware, funguje i jako jakási reklama. Praktickým příkladem je Good old games, které úspěšně prodávají staré hry, i když si je každý lehce může stáhnout zadarmo.

Názor byl 1× upraven, naposled 12. 8. 2018 08:10

Určitě si přečtěte

Články odjinud