RadioMobil ohlásil výsledky za rok 1997

V současné době jsou tarify GSM v ČR nejnižší v Evropě.
Oznámení úspěšných finančních výsledků za rok 1997 a nových služeb do roku 1998; roaming do Washingtonu i New Yorku; další snížení tarifů GSM Paegas.

Rok 1997 byl druhým kalendářním rokem existence akciové společnosti Paegas Radiomobil, která poskytuje mobilní telekomunikační služby GSM.

Na konci loňského roku využívalo služeb Paegas 175 tisíc zákazníků, což je pětkrát více, než na konci roku 1996. Během prvních čtyř měsíců roku 1998 získala Paegas dalších 50 tisíc zákazníků. Dnes se tak společnost RadioMobil se svojí službou Paegas dostala na 40 % podílu na trhu. První uživatele přitom společnost registrovala teprve na konci září 1996.

V roce 1997 byla síť GSM společnosti RadioMobil jednou z nejrychleji se rozvíjejících sítí GSM na světě a na konci loňského roku byl její signál dostupný pro zhruba 90 % obyvatel.

Za rok 1997 společnost vykázala tržby ve výši 2,981 miliardy korun. Díky vyšším než plánovaným výnosům a efektivnímu řízení došlo k nižší než plánované ztrátě, a sice pouhých 346 milionů korun; v roce 1996 činila ztráta společnosti RadioMobil se službou Paegas 833 milionů korun. Rok 1998 již RadioMobil plánuje pro Paegas jako ziskový.

Telefonování, Internet a nové služby

Firma RadioMobil je přesvědčena, že GSM není pouhé telefonování, proto letos zahájila služby Cell Broadcast, Paegas Info, SuperSMS a Paegas Info Profil. Jako jeden z prvních provozovatelů GSM podporuje otevřený standard firmy Nokia, zvaný Smart Messaging, a je připravena zákazníkům nabídnout služby, založené na zcela novém standardu SIM ToolKit.

Společnost RadioMobil zpřístupnila přes Internet pro všechny své klienty přehled vyúčtování služeb sítě Paegas, a zvedla další novou službu "Osobní profil", kterou lze z domácí stránky www.paegas.cz nastavit podobně jako Paeas Info a SuperSMS. Osobní profil slouží k zobrazení přehledu faktur; údaje se aktualizují po půlnoci.

Počet roamingových smluv (možnost volání do zahraničí) dnes činí 86 a pokrývá 52 zemí světa. Dnes funguje roaming do Washingtonu, od května se přiřadí i New York.

Karta Twist už na půl roku

Od pátku 24. dubna dochází ke zdvojnásobení doby platnosti dobíjecích kupónů Paegas Twist na půl roku. Základní kupon stojí 400Kč, a kupon za 750 Kč nabízí kredit v hodnotě 800 Kč. Přibyly i nové sady Twist, a sice s telefonem Ericsson GA 628 za 7 999 Kč; karty Twist fungují na veškerých mobilních telefonech.

Kdy to bude zadarmo?

Dále dochází ke snížení některých tarifů v síti Paegas a cen za předplacené služby. Cena za hovor do hlasové schránky ode dneška stojí 1,99 Kč (dříve 2,99 Kč); telefonování mimo špičku spadlo o korunu a stojí 4,99 Kč. Nově vznikl "noční tarif" (21:00 až 07:00 a celý víkend), který činí 2,99 Kč za minutu.

V současné době jsou tarify GSM v ČR nejnižší v Evropě, právě z důvodu konkurenčního prostředí, které díky společnosti Paegas vzniklo.

Společnost RadioMobil bude i letos sponzorovat pražský tenisový turnaj ATP, kde se má objevit Petr Korda (3), Karol Kucera (10), Cédric Pioline (14 a finalista loňského Wimbledonu) a Jevgenij Kafelnikov (6), přezdívaný Kalašnikov.

Váš názor Další článek: Nový výkonnostní rekord Informixu

Témata článku: Internet, Washington, Roaming, Kalašnikov, Twist, Osobní profil, Loňský rok, Wimbledon, Info, York


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 109

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5