AMD | Grafické karty | Radeon RX 7000

Radeon RX 7000 poprvé v akci. AMD sblibuje úžasný grafický výkon

AMD dnes představilo desktopové procesory Ryzen 7000, ale šéfka firmy Lisa Su na tiskovce poprvé naživo ukázala také chystanou generaci grafických karet. Při prezentaci běžela nová souls-like akční adventura Life of P na Ryzenu 9 7950X a neznámé kartě architektury RDNA3 plynule ve 4K s nastavením Ultra.

To nám bohužel samo o sobě nic neříká. Neviděli jsme snímkovou frekvenci, neznáme detaily karty a i samotná hra nebude z těch nejnáročnějších, protože běží na Unreal Enginu 4 a vychází i na starší generaci konzolí.

Lisa Su k tomu pouze podotkla, že Radeony již pilně testují v laboratořích AMD a že jejich výkon je „absolutně úžasný“. Bližší informace se ale dozvíme až za pár týdnů či měsíců (každopádně do konce roku), kdy firma chystá zvláštní tiskovku věnovanou právě grafickým kartám.

Z AMD dnes zaznělo jen opakování. Architektura RDNA3 zvýší efektivitu (výkon na watt) o 50 % a využije čipletový design s 5nm částmi vyrobenými v TSMC. To platí minimálně pro nejvyšší a střední třídu karet s čipy Navi 31 a 32. Lowedové Navi 33 bude monolit s 6nm litografií.

Na vrcholu potravního řetězce by měl stát Radeon RX 7975 XT s plnou konfigurací Navi 31. Podle uniklých informací ponese sem čipletů, 12 288 stream procesorů, 384bit sběrnici a na ní pověšených 24 GB VRAM. TDP karty by mělo dosáhnout 405 W.


Nejoblíbenější grafické karty Radeon

Další oblíbené grafické karty Radeon


Váš názor Další článek: Prožitek blízké smrti a psychedelika mění náhled lidí na konec života

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,