QuickRun 3.0 – uspořádejte si nabídky

QuickRun je užitečná utilita, která vám integruje nejpoužívanější složky a programy do dolní lišty vedle SysTray.
QuickRun je užitečná utilita, která vám integruje nejpoužívanější složky a programy do dolní lišty vedle SysTray. Vyznačuje se jednoduchým a intuitivním ovládáním. Umožňuje lepší uspořádání a snadnější přístup k programům.

Po spuštění programu se vám v dolní liště zobrazí tři ikony. První symbolizuje volitelnou nabídku, kde můžete libovolně vkládat různé složky a programy, dále následuje ikona, která představuje vaši plochu uspořádanou do přehledného menu. Poslední ikona představuje nabídku ovládacích panelů.

Při kliknutí pravým tlačítkem myši na program se vám zobrazí kontextové menu se základními funkcemi. První nabídka Open Folder slouží ke vkládání složek do základního menu. Druhou nabídkou v řadě je Add Program, v němž je obsažen kouzelník, který vás provede celým procesem přidání vámi zvolené aplikace. Nabídka Customize nabízí: nastavení programu, kde můžete měnit barvu, text, dále máte k dispozici nabídku Menus, kde můžete přidat/ubrat nastavené složky, navolit si horkou klávesu na spuštění aplikace, změnit barvu atd. Poslední nabídkou je System Tray; pomocí této akce můžete převést programy běžící v Systray do nabídky QuickRunu a naopak.

Program doporučuji alespoň vyzkoušet, neboť nabízí zajímavé funkce, usnadní vám ovládání sytému a zpřehlední uspořádání aplikací a složek. Minimální požadavky na systém: Windows 95/98. Program je distribuován jako shareware, což je jeho jedinou nevýhodou. Bezplatně můžete QuickRun používat po dobu 30 dní. Registrační poplatek činí 15 USD. Velikost instalačního souboru je pouhých 240 kB.

Váš názor Další článek: Poradna Živě – poraďte se s odborníky

Témata článku: Windows, QUIC, Základní nastavení, První nabídka, Jednoduché uspořádání, NAB, Kontextová nabídka, Zvolená složka, Poslední aplikaceNová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux