Quickoffice 6: zázrak ve vaší kapse

Kapesní počítače třídy Palm již pomalu ztrácejí náskok, který kdysi měly před svou konkurencí. Jednu věc jim však lze závidět: kancelářský balík Quickoffice.

Bezesporu nejpoužívanějšími programy na jakékoli počítačové platformě jsou aplikace obsažené v některém z kancelářských balíků. Tabulkový kalkulátor nebo textový editor najdeme snad všude, ne vždy je ale jejich kvalita na patřičně vysoké úrovni.

Uživatelé kapesních počítačů tyto programy potřebují také. Zatímco přístroje s operačními systémy PocketPC nebo Symbian/Epoc již poměrně kvalitní kancelářské programy obsahují, uživatelé nejrozšířenějších kapesních organizérů třídy Palm se v základní výbavě musí spokojit pouze s velmi jednoduchým textovým editorem.

Společnost s názvem Cutting Edge Software již delší dobu vyvíjí a prodává jedinečný kancelářský balík Quickoffice, který vždy patřil k tomu nejlepšímu, co pro počítače s tímto systémem existuje. Nová, šestá verze jde ještě dále a dokazuje téměř nemožné. Nejen že zachovává poměrně vysoký stupeň kompatibility s kancelářským balíkem Microsoft Office, ale podporuje i vysoké rozlišení nového počítače Sony Clie PEG-NR70 (pro neznalé: tento přístroj dokáže zobrazit celých 320 x 480 obrazových bodů).

Klepněte pro větší obrázek

Prohlédněte si teď pozorně screenshoty dvou stěžejních aplikací – textového procesoru Quickword i tabulkového procesoru – sejmuté právě na tomto jedinečném kapesním počítači. Vidíte? Vysoké rozlišení se opravdu hodí a je dobrým důkazem skutečnosti, že miniaturnímu rozlišení současných Palmů již opravdu odzvonilo a že Sony se svou řadou Clié vykročila správným směrem.

Quickoffice však nepodporuje pouze nová, vysoká rozlišení. Rozumí si také se všemi novinkami v PalmOS 4: plně podporuje všechny použité druhy paměťových karet i nový souborový systém VFS.

Klepněte pro větší obrázek

Quickoffice ovšem není zdarma – chcete-li jej používat, musíte sáhnout do své peněženky a připravit si téměř čtyřicet dolarů, což není zrovna malá částka. Hlavní nevýhodu tohoto kancelářského balíku vidím ve způsobu zadávání znaků na kapesních počítačích bez klávesnice. Grafitti se totiž opravdu na žádné velké psaní nehodí a raději přemýšlejte o pořízení kvalitní externí klávesnice. Pokud však potřebujete na svých cestách číst soubory vytvořené v MS Office, pak o Quickoffice přemýšlejte, protože nic lepšího prostě nenajdete.

Váš názor Další článek: I Praha bude mít Mozilla party

Témata článku: Microsoft, Dobrý důkaz, Kancelářský balík, Klávesnice k počítači, Vysoká částka, Malá částka, Vysoké rozlišení, Vysoký stupeň, Vysoká třída, Kvalitní klávesnice, Znaky klávesnice, Zázrak, QUIC, Velké psaní, Hlavní nevýhoda


Určitě si přečtěte

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní