Quick Encrypt Plus: Schovejte tajné zprávy do obrázků

Tento program umí zašifrovat zprávu do obrázku ve formátu GIF (včetně animovaných) a zajistit ji dvěma klíči o délce až do 25 znaků.
O nebezpečnosti Internetu se přesvědčila již řada společností - některým hackeři vykradli čísla kreditních karet, jiným změnili webové prezentace, ovšem patrně nejhorší věcí, která vás může potkat, je vyzrazení tajných firemních informací. Kolik již bylo případů, kdy únik informací zhatil dokonale promyšlený plán? Jistě nepočítaně! Právě takovým únikům může alespoň částečně zabránit Quick Encrypt Plus, který si dnes představíme.

Tento program umí zašifrovat zprávu do obrázku ve formátu GIF (včetně animovaných) a zajistit ji dvěma klíči o délce až do 25 znaků. Obrázek je na první pohled stále stejný a skutečnost, že je v něm ukrytá nějaká zpráva, nelze žádným způsobem zjistit (o tom budete vědět jen vy a příjemce). Takto schované zprávy můžete posílat jako přílohu elektronické pošty, nebo je třeba vystavíte na web a příjemci pouze pošlete odkaz, odkud si má obrázek stáhnout.

Po spuštění programu se zobrazí jednoduché okno se třemi textovými vstupy a sedmi tlačítky. Do políček KEY #1 a KEY #2 zapíšete dva klíče, které budou sloužit k rozšifrování zprávy. Pokud nechcete, aby někdo, kdo vám stojí za zády, přečetl čísla, která zadáváte, zapněte si v menu Options volbu Hide KEY #'s. Tím se místo znaků budou zobrazovat pouze hvězdičky (pak je ale nutné dávat pozor na překlepy!).

Poté napíšete vlastní text zprávy, který může být dlouhý maximálně 999 znaků, a stisknete tlačítko Encrypt, čímž zprávu zašifrujete.

Nakonec zbývá jen zvolit obrázek a do něho šifrovanou zprávu uložit. K tomu slouží tlačítko Save, kterým otevřete dialogové okno, v něm si vyberete obrázek a tlačítkem Save On This GIF do něj uložíte text. Jisté omezení spočívá ve velikosti obrázku, do něhož text ukládáte - program totiž nedovoluje vložení zprávy do souboru většího než 11 KB. Výsledná velikost souboru vzrostla pouze o něco málo více, než jaký byl objem samotné zprávy, takže budete-li tímto způsobem šifrovat pouze krátké zprávičky, lze nárůst velikosti celkem akceptovat.

Pokud pak budete v roli příjemce takto skryté zprávy, stačí, když stisknete tlačítko Open, zvolíte příslušný soubor, zadáte oba klíče a stisknete Decrypt. Během zlomku vteřiny tak dostanete zprávu v původním tvaru.

S obrázkem již nelze provádět další úpravy, jako například převod do jiného formátu nebo změnu počtu barev, protože v takovém případě dojde ke ztrátě vložené zprávy.

Celkově lze Quick Encrypt Plus hodnotit velmi kladně - je jednoduchý, takže jeho ovládání zvládne i začínající uživatel, a přitom disponuje poměrně velkou silou a dobrými schopnostmi. Jestliže stojíte o to, aby vám nikdo cizí nemohl například číst vaši poštu, určitě byste jej měli alespoň vyzkoušet. Uvidíte, že nebudete litovat.

Výhrady jsme měli pouze k odinstalaci, která nechala na disku složku programu s indexovým souborem nápovědy; tu bylo nutné dodatečně smazat ručně.

Minimální požadavky: počítač 486 66 MHz, Windows 95 nebo 98, 3 MB volného místa na pevném disku. Freeware, Download, velikost: 1,58 MB

Diskuze (4) Další článek: Týden: ať žijí právníci a policisté

Témata článku: Download, Únik, Výsledný nárůst, Save, Taj, Quick, Jednoduchý tvar, Zprávy, Minimální úprava, Obrázek, Animovaný GIF, QUIC


Určitě si přečtěte

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 206

Jiří Kuruc
Apple
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5