Wi-Fi | NAS | QNAP

QNAP spojil NAS a Wi-Fi router s meshem do jednoho zařízení

Moderní Wi-Fi routery obvykle mají konektor pro USB disky, díky nimž mohou posloužit jako síťová úložiště. QNAP na to ale šel obráceně. NAS doplnil o funkce Wi-Fi routeru. Tchajwanská společnost uvedla novinku QMiroPlus-201W, která se může stát ústředním bodem domácí sítě.

Disková část obsahuje dvě šachty pro 2,5" SATA HDD nebo SSD. Ta síťová pak nese pět ethernetových portů (jeden 2,5Gb/s, čtyři 1Gb/s), které mohou sloužit jako WAN i LAN. Bezdrátová část podporuje Bluetooth 5 a Wi-Fi 5 třídy AC2200. QMiroPlus-201W má čtyři integrované antény a pracuje současně ve třech pásmech, jednom 2,4GHz (400 Mb/s) a dvou 5GHz (po 867 Mb/s).

Jedno 5GHz pásmo slouží pro připojení (backhaul) až tří mesh satelitů/nodů. QNAP totiž prodává ještě QMiro-201W se stejnou výbavou, lepším ziskem antén, ale jen se dvěma 1Gb/s ethernety a šachty na disky. Menší jednotka pomůže rozšířit síť do míst, kde už má QMiroPlus-201W slabý signál.

Že jde o dvě zařízení spojená v jedno, ukazují i hardwarové specifikace. Část s NASem běží na 2Ghz čtyřjádru Intel Celeron J4125 se 4 GB DDR4 a 4 GB eMMC úložiště. Router pohání Qualcomm IPQ4019 se čtyři 717MHz jádry Cortex-A7, 512 MB DDR3, 4 MB SPI NOR flash a 4 GB eMMC. Také systém je duální kombinující diskový QTS 4.5.2 a síťový QuRouter.

QNAP QMiroPlus-201W se už u nás prodává za cenu od 13 500 Kč. QMiro-201W pak stojí od 3100 Kč, což na třípásmový Wi-Fi router (byť jen se dvěma ethernety) není vůbec špatné.

Diskuze (5) Další článek: Královské námořnictvo testuje umělou inteligenci proti nadzvukovým střelám

Témata článku: Intel, SSD, Wi-Fi, Qualcomm, Router, Síť, NAS, QNAP, WAN, Wi-Fi Router, Domácí síť, Pevné disky SSD na Heureka.czDomácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb