Síť | NAS | QNAP

Qnap má NAS pro nejnáročnější. Pojme 24 SSD a připojuje se k 100Gb/s ethernetu

Qnap nabízí NASy jak pro běžné použití třeba v domácnosti, tak i náročné uživatele a firmy. A právě po nejnáročnější zákazníky si připravil nový hardware pro stávající výkonné NASy, například 24slotový server pro NVMe SSD.

Takto výkonné NASy postavené na až 24 kusech NVMe SSD (U.2) sice poskytují při společném zapojení extrémně vysoký výkon, avšak problém je, jak tento výkon efektivně využít i přes síť.

Řešením má být rozšiřující karta Qnap QXG-100G2SF-E810, která se zapojuje přímo do slotu PCI Express 4.0 v NASu a nabízí dva ethernetové porty (QSFP28) s rychlostí 100 Gb/s. Díky tomu je maximální propustnost až 31,5 GB/s.

Karta používá řadič Intel E810 s řadou pokročilých technologií (FEC, RS-FEC, iWARP, RDMA nebo SR-IOV) a porty lze nastavit u tak, že jeden je hlavní a druhý záložní, vedený třeba přes jinou síť a switch, čímž se zvýší dostupnost při případných problémech. Cena nebyla uvedena.

Diskuze (6) Další článek: NASA varuje: naše planeta zachycuje dvakrát více tepla, bude to mít dalekosáhlé následky

Témata článku: Technologie, Intel, SSD, Úložiště, Síť, NAS, QNAP, FEC, Náročný uživatel, PCI Express, Ethernet, RDMAPro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware