QDesign a PortalPlayer zvyšují kapacitu svých MP3manů

Dva velcí odborníci na poli MP3 hardwaru spojují své síly a pracují na MP3manu nové generace.
Prvním krokem, který společnost QDesign podnikla, byla distribuce přehrávače PortaPlayer s paměťovými moduly právě od QDesignu. PortalPlayer MP3 přehrávač tak se základní pamětí 32MB pojme více jak 1 hodinu hudby v MP3. Obě tyto společnosti nyní podepsaly dohodu o vzájemné podpoře při vývoji a distribuci nového přehrávače, který má vzniknout. Prvořadým cílem obou firem je zvýšení kapacity ukládání MP3 nahrávek. Několik konkurenčních firem tento problém již vyřešilo, a to buď miniaturním diskem (většinou dodává a vyrábí společnost IBM), nebo se v poslední době objevily první CD ROM MP3 přehrávače v obdobné velikosti jako klasický discman. První varianta je poněkud drahá a celková cena MP3manu se mnohonásobně zvýší. Přijatelnější je již verze CD ROM MP3 přehrávače, ale doposud není na trhu stálý výrobce a nabídka je zatím v začátcích. QDesign a PortalPlayer chce přijít s něčím úplně novým a rozhodně levnějším než nynější MP3 hardware. Nová technologie, kterou tyto firmy vyvíjejí, bude podobná jako dosud používané paměťové karty, ale s mnohonásobně větší paměťovou kapacitou.

Společnost PortalPlayer může nabídnout svoji dokonale propracovanou infrastrukturu na poli konečné nabídky audio-digitálního hardwaru zákazníkům. QDesign disponuje skvělými nástroji pro kompresy digitálních formátů, a to jak softwarových, tak i hardwarových. Kombinací těchto možností vznikne úplně nový audio-digitální přehrávač. Nový přehrávač má být také plně zaměřen na nahrávání hlasu či externího hudebního zdroje s možností komprimace do přijatelnějších formátů v reálném čase. Jeho další předností bude nejen vysoká kapacita uložení hudby, ale také plná integrace s ostatními výrobky a periferiemi, jako je Internet, osobní počítač, domácí hifi-systém, autorádio atd. QDesign a PortalPlayer spoléhají na své OEM partnery, kteří jim pomohou nový přehrávač otestovat a distribuovat.

Váš názor Další článek: Týden: nižší ceny, nové aféry, nové systémy

Témata článku: Hardware, Internet, MP3, Drahá společnost, Miniaturní disk, Hifi systémy, Autorádia, Miniaturní modul, HifiZákladem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Existují desítky různých hrozeb a útoků. Často se třeba útočí na konkrétní hardware, specifickou verzi softwaru nebo máte to „štěstí“ a jste prostě slavní. Najdou se ale i zcela obecné hrozby, které se mohou a často i týkají každého z nás.

Jakub Michlovský
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína