Pěkný článek.👍
Velmi se všem omlouvám za překlep v článku, samozřejmě tam měl být jako typický zástupce iracionálního čísla druhá odmocnina z 2 - to bylo právě to první iracionální číslo, které pythagorejci objevili díky trojúhelníku s jednotkovými stranami.
Tak už si rovnou opravte i gramatické lahůdky typu "Čísla známé starým Řekům".
Pythagoras byl olympijský vítěz v boxu.
To je opravdu fakt, nebo jen legenda? Pokud by to platilo, pak jinými slovy, filozof musí být silný, protože halt říkat leckdy nepohodlné pravdy, podložené důkazy, je a vždycky bylo o dr-šku... 3-[
Kdysi jsem to četl v knihách. Stačí však do vyhledávače zadat hesla 'Pythagoras', 'boxing' a vyběhne Ti plno odkazů. Byl vítězem 48 OH.
Každopádně oficiálně uváděné 48 OH mi matematicky nesedí. Zda je to historicky správně, nevím.
Ještě jeden dovětek. U starořeckých filozofů to nebyla žádná vyjímka. Např. Platón byl dvojnásobným vítězem OH v pankrationu. 💪
Ano, to je pravda, ale není mi jasné, zda to byl ten samý, či někdo jiný stejného jména (wikipedie tvrdí, že to byl někdo jiný). 48 olympiáda se totiž konala před filozofovým narozením. Diogenes Laertius sice prý tvrdí, že jde o tu samou osobu, ale tento antický spisovatel žil o mnoho set let později.
Odmocnina z jedné není iracionální číslo.
Z deviti taky ne.
O te se tam ale nepise, ne? Mela tam byt spis sqrt(2).
A jak to souvisí s článkem, kromě trollování?
Nehledě na to, že jsem žádnou zmínku v článku nenašel... 😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.