Pulse Player –původem český přehrávač digitální hudby

Mezi dobře udělané a propracované audio přehrávače patří právě Pulse Player. Získá si vás především svým zajímavým vzhledem a funkcemi, které nabízí. Pojďme se tedy podívat co všechno tento přehrávač nabízí.
Celá řada z vás jistě používá nejznámější přehrávač hudby – Winamp. Proč však nezkusit občas i něco jiného, že? Pulse Player existuje již několik let a za tu dobu se zdokonalil natolik, že může konkurovat většině obdobným přehrávačům. Podporovaná je celá řada souborů, mezi které mimo jiné patří:.ahx, .thx, .mpeg, mp1, .mp2, .mp3, .mol, .m3u, .ppp, .it, .mod, .m15, .wow, .xm, .med, .mtm, .stm, .ult, .s3m, .mdl, .666, .far, .fnk, .fls, .sid, .dat, .wav, .des, .sid. Pulse Player je od verze 0.90, založen na tzv. otevřeném komponent systému, pomocí kterého budou moci pro PP tvořit nové vlastnosti v podstatě každý, na AudioMate music enginu (AM) a na Outer Visual Enginu (OVE - stará se o grafickou stránku programu. Pokud chcete mít zaručený bezproblémový chod přehrávače, pak je dobré mít alespoň :procesor Pentium 100 MHz (doporučeno Pentium 133 MHz), 16 MB paměti (doporučeno 32 MB paměti) a operační systém Windows.

Klepněte pro větší obrázek

Instalace a stahování souboru o velikost 1,9 MB probíhá bez problému. Tímto přehrávačem jsem byl velice mile překvapen. Po prvé tím, že se jedná o český freewarový program a po druhé zjištěním s jakou profesionalitou byl tento přehrávač vytvořen. Po spuštění si každý okamžitě všimne vzhledu přehrávače. Musím říct, že na první pohled (v základním vzhledu) se mi moc nezamlouval. Proto je již v základní nabídce dalších 13 vzhledů, které je možné libovolně měnit. K přehrávání hudby jsou k dispozici základní povely, na které jsme již zvyklí, na víc je přidaná možnost přehrát předchozí nebo další podskladbu.

Díky změně vzhledu můžete najednou přehrávat i 4 skladby najednou. To lze využít pro mixování hudby nebo prolínání konce skladeb. Díky jednoduchému editoru můžete vytvářet a upravovat playlisty. Velkým plusem přehrávače je nastavování a konfigurování výkonu. Skoro pro každý podporovaný formát si můžete nastavit vlastnosti pro přehrávání jako je zátěž procesoru, kvalita a hlasitost výstupu, nároky na odkládací paměť, atd. Dále je tu nastavení výstupních zařízení a to hardwarově, softwarově, nastavení dekodérů, hudebních a mixovacích efektů a mnoho dalšího. Autoři využili i kompatibility s novými vzhledy pro WinAmp a i některé ovládací funkce jsou shodné.Podporovány jsou 4 základní jazyky pro zobrazování a to anglicky, česky, dánsky a švédsky. Ale vše není dokonalé jak se může jenom zdát. Nedostatkem je chybějící ekvalizer, editace ID3 Tagů, změna tempa hudby.

Na jeho stránkách si můžete stáhnout kromě přehrávače i plno dalších doplňků.

S přehrávače se pracuje velice jednoduše a rychle, což je rozhodující při práci s programy. Za celou dobu jsem nezaznamenal žádný větší problém, takže jsem byl velice spokojen. Přehrávač můžu všem vřele doporučit.

Diskuze (4) Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Windows, Základní efekt, Pulse, Základní skladba, Med, Povel, Původ, Mile, Základní program, Vzhled, Základní nastavení, Základní stránka, Přehrávač, Nejznámější systém, Puls

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší