PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Nová technologie vyvinutá v ICEM Surfacing Center of Excellence, doplní existující parametrický plošný modelář dostupný v systému Pro/ENGINEER.
Luděk Rektořík: Nová technologie vyvinutá v ICEM Surfacing Center of Excellence, doplní existující parametrický plošný modelář dostupný v systému Pro/ENGINEER. Uživatelé tak budou mít k dispozici jedno z nejkomplexnějších řešení pro plošné modelování a plošný free styling na současném trhu.

Nové možnosti a nástroje, implementované přímo v jádru systému Pro/ENGINEER, vytvářejí alternativu k PTC řešení pro průmyslový design – CDRS. „Vzali jsme to nejlepší z CDRS, vylepšili a integrovali do systému Pro/ENGINEER“ řekl Jon Stevenson, general manager a senior vice prezident MCAD v PTC. „Interaktivní technologie plošného modelování bude dalším krokem v all-in-one strategii PTC pro integraci mezi nástroji pro průmyslový design a engineering v celopodnikovém měřítku.„

Nová interaktivní, feature-based technologie plošného modelování pracuje přímo s křivkami, plochami a fasetami, umožňuje rychlý návrh designu a jeho modifikaci. Díky jednotnému vývojovému prostředí designéra a konstruktéra může být idea rychle analyzována a posouzena její vyrobitelnost. Změny mohou být velmi snadno a rychle provedeny a distribuovány mezi konstrukční skupiny a dodavatele zapojené do vývoje produktu. Interaktivní nástroje plošného modelování představují prostředí „super prvků“ pro vytváření nebo modifikaci křivek a ploch. Zajímavá je soft-point technologie, která bude poskytovat lehčí, flexibilnější křivky a umožní intuitivní, dynamickou práci s modelem.

Váš názor Další článek: Seznam a Atlas se hádají, kdo z nich je větší

Témata článku: Model, Ideo, Interaktivní nástroj, Interaktivní, Idea, General, Engineering, Nový prezident, Mode, Vývoj, Nová modifikace, Křivka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů