Pryč s nepoužívanými dll

Po delším používání počítače, zejména po několika nainstalováních různého softwaru a opětném odstranění někdy zůstanou v počítači knihovny dll, které nejsou pro další chod počítače potřeba. Co je tedy odstranit?

S tímto pomocníkem detekci a případné odstranění dll souborů zvládne opravdu každý. Jmenuje se DllOrphans a pochází z počítačů CamTech 2000. Při odinstalaci některých programů na uživatel vybafne hlášení, že odstraněním těchto souborů by případně mohl ohrozit stabilitu systému a nemusíme si nic namlouvat, někteří i zkušenější uživatelé raději odkliknou ponechání souboru v počítači. Ale takové soubory jsou v systémy naprosto zbytečné a někdy spíše na obtíž. Takže proč je neodstranit? S tímto prográmkem je to hračka.

Klepněte pro větší obrázek

Program DllOrphans prohledá počítač a vypíše přehledné hlášení o souborech, které jsou a které nejsou používány a dá uživateli okamžitě možnost je odstranit. Pokud patříte mezi uživatele, kteří si nejsou v těchto krocích příliš jistí v kramflecích, pak vám program umožní vytvořit si zálohu těchto odstraněných dat pro případ, že by opravdu byly potřeba (to se ale nestává). Uživatelské prostředí je řešeno jednoduše ale přehledně, takže s ovládáním tohoto jednoduchého programu by neměl nastat větší problém. Pokud byste si chtěli tento program vyzkoušet, navštivte domovskou stránku programu, kde naleznete další obecné informace a možnost stažení instalačního souboru o velikosti cca 1,26 MB. Za svou nulovou cenu (je distribuován jako freeware) jistě stojí za vyzkoušení.

Diskuze (13) Další článek: Easy CD&DVD Creator 6 dostupný

Témata článku: Download, Hračky, DLL


Určitě si přečtěte

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 254

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku