Pryč s nepoužívanými dll

Po delším používání počítače, zejména po několika nainstalováních různého softwaru a opětném odstranění někdy zůstanou v počítači knihovny dll, které nejsou pro další chod počítače potřeba. Co je tedy odstranit?

S tímto pomocníkem detekci a případné odstranění dll souborů zvládne opravdu každý. Jmenuje se DllOrphans a pochází z počítačů CamTech 2000. Při odinstalaci některých programů na uživatel vybafne hlášení, že odstraněním těchto souborů by případně mohl ohrozit stabilitu systému a nemusíme si nic namlouvat, někteří i zkušenější uživatelé raději odkliknou ponechání souboru v počítači. Ale takové soubory jsou v systémy naprosto zbytečné a někdy spíše na obtíž. Takže proč je neodstranit? S tímto prográmkem je to hračka.

Klepněte pro větší obrázek

Program DllOrphans prohledá počítač a vypíše přehledné hlášení o souborech, které jsou a které nejsou používány a dá uživateli okamžitě možnost je odstranit. Pokud patříte mezi uživatele, kteří si nejsou v těchto krocích příliš jistí v kramflecích, pak vám program umožní vytvořit si zálohu těchto odstraněných dat pro případ, že by opravdu byly potřeba (to se ale nestává). Uživatelské prostředí je řešeno jednoduše ale přehledně, takže s ovládáním tohoto jednoduchého programu by neměl nastat větší problém. Pokud byste si chtěli tento program vyzkoušet, navštivte domovskou stránku programu, kde naleznete další obecné informace a možnost stažení instalačního souboru o velikosti cca 1,26 MB. Za svou nulovou cenu (je distribuován jako freeware) jistě stojí za vyzkoušení.

Diskuze (13) Další článek: Easy CD&DVD Creator 6 dostupný

Témata článku: Download, Hračky, DLL

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů