První webová aplikace pro práci s modely

Na světě je první webová aplikace, pomocí které si můžete opravit chybné modely nebo vylepšit ty existující. Pokud se zaregistrujete do konce ledna, můžete k tomu vyhrát 5000 dolarů.
Na světě je první webová aplikace, pomocí které si můžete opravit chybné modely nebo vylepšit ty existující. Pokud se zaregistrujete do konce ledna, můžete k tomu vyhrát 5000 dolarů.

Nový produkt společnosti Spatial s označením 3Dmodelserver představuje docela zajímavý způsob, jak poměrně rychle vyřešit případné problémy s chybnými daty modelů nejrůznějších součástí. Podmínkou je však použitý formát modelů, a to IGES nebo SAT.

Aplikace je postavena na produktu ACIS 3D Toolkit a umožňuje registrovaným uživatelům nahrát modely obsahující chyby. Takové chyby mohou vzniknout zejména při převodu mezi různými produkty, exportech a podobných situacích, ne vždy je pak výsledek shodný s původní podobou modelu. Právě tyto případy je 3Dmodelserver připraven řešit. Aplikace automaticky převede načtený model do formátu ACIS SAT a následně provede jeho opravu. Konečnou fází je znovuvytvoření modelu, který by již měl být v pořádku a hlavně ve stavu použitelném v průmyslových aplikacích.

Použití webové aplikace lze svým způsobem přirovnat k nastupujícímu trendu poskytování aplikací přes web, respektive určité formě jejich pronájmu. Uživatel není nucen vydat počáteční a často velkou investici do kompletního software, ale platí jen za použití, které nemusí být příliš časté. V případě této aplikace je platba závislá na objemu zpracovaných dat (platí se za megabajt) a navíc jen v případě úspěšně provedené transakce.

Kromě opravy chybných modelů může uživatel požádat i o pouhou konverzi mezi oběma z podporovaných formátů.

Diskuze (1) Další článek: Oracle má za sebou „zběsilé“ čtvrtletí

Témata článku: Software, Model, Webová aplikace, Nejrůznější způsoby, Webová, Použitý formát, První model, Určitá forma, Mode, Model S, Konečná fáze, APL, Software na Heureka.czRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály