Notebooky | Nvidia | Grafické karty

První výsledky ukazují, jaký je skutečný výkon notebookové GeForce RTX 2070 Super

Minulý týden Nvidia představila nové mobilní grafické karty GeForce RTX 2070 Super a RTX 2080 Super, které jsou určené pro výkonné herní notebooky. Redaktoři webu Notebookcheck se dostali k prvnímu notebooku s procesorem Comet Lake-H (10. generace od Intelu), který obsahuje jednu ze zmíněných grafických karet.

Nelze čekat, že mobilní grafiky budou stejně výkonné jako desktopové čipy, ale jak už Nvidia sklidila kritiku v minulosti, rozdíly jsou i přes stejné názvy poměrně značné a pro zákazníka je to částečné klamání.

GeForce RTX 2070 Mobile má totiž dle testování v programu 3DMark výkon nižší, než má desktopová karta GeForce RTX 2060 Super. Oproti notebookové minulosti je ale pokrok lepší, protože je mírně výkonnější než starší GeForce RTX 2080 Max-Q.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání výkonu v 3DMarku dle testů webu Notebookcheck

Stejně označovaná GeForce RTX 2070 pro desktop má výkon vyšší o přibližně 13 %. Z pohledu mobilních grafik se ale jedná o druhou nejvýkonnější grafiku, protože první místo drží GeForce RTX 2080 Mobile (bez Max-Q úpravy). Lze ale čekat, že právě GeForce RTX 2080 Super získá prvenství a půjde o nejvýkonnější mobilní grafiku na světě.

Diskuze (1) Další článek: ELONOVINKY: SpaceX má na kontě další zničenou loď. Explodoval nový prototyp Starship

Témata článku: Notebooky, Testy, Intel, Nvidia, Grafické karty, RTX 2070, Super, Notebook, Skutečný výkon, SKU, Výkon, Grafika, Comet Lake-H, GeForce, JakPřehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky