První USB 2.0 PCI řadiče

Firmy Orange Micro a Microconnectors představily své USB 2.0 řadiče.
Firma Orange Micro, Inc. představila svůj první USB 2.0 řadič s názvem USBoard2. Je ve formě PCI karty a obsahuje čtyři konektory pro připojení čtyř USB zařízení. Vlastní obvod řadiče je od firmy NEC. Přenosová rychlost USB 2.0 zařízení může být až 480 Mb/s. Karta je určena jak pro počítače PC, tak Apple se sběrnicí PCI. Dodávky budou zahájeny v říjnu tohoto roku. Cena není v této době k dispozici.

Druhou firmou a výrobkem je Micro Connectors, Inc se svou kartou Microconnectors USB 2 Port Card. Ta je jednodušší, protože obsahuje jen 2 porty. K dispozici je v tuto chvíli jen fotografie.

Zpětná kompatibilita s USB 1.1 má jeden háček. Vlastní čip řadiče zvládá obě varianty, ale jde o vlastní připojení, o konektor. Pokud chce uživatel připojit zařízení odpovídající USB 1.1, musí použít redukci. Konektory totiž nejsou plně shodné.

Živě komentuje: Zaujala mě rozdílnost konektorů pro USB 1.1 a USB 2.0. Nabízí se vysvětlení, proč je konektor jiný. Zařízení USB 2.0 jsou ve verzi 2.0 proto, že jejich použití vyžaduje přenosovou rychlost vyšší než původních 12 Mb/s. Z toho důvodu nejdou zapojit do USB 1.1. Není mi však zcela jasný důvod, proč nejde připojit USB 1.1 zařízení do USB 2.0 řadiče. Zde by mohlo být jediné vysvětlení – vyšší zisk. Zákazník si bude nucen koupit všechna USB zařízení znovu v jiné verzi, nebo zakoupit redukce. U tiskárny to rozhodně vyhraje redukce, u starší myši ale bude možná lepší nákup nové. Vyřešeno to přitom mohlo být klíčem obdobně, jako je vyřešeno PCI verze 5 V a PCI verze 3,3 V. Novější 3,3V kartu nejde osadit do 5V slotu, kdežto obě napěťové verze karet jde osadit do nového 3,3V slotu, který podporuje obě. A bez redukcí.

To se ovšem bavíme o budoucích počítačích, které nebudou mít USB 1.1 port. Tato karta je určena pro všechny současné počítače, které USB 1.1 mají, tudíž uživatel nemusí kromě této karty kupovat nic. Periferie USB 1.1 se zkrátka připojí na základní desku, kdežto nové USB verze 2.0 se připojí právě na tuto novou kartu.

Váš názor Další článek: Intergraph na námluvách u SGI

Témata článku: Apple, USB, PCI, USB 3, Orange, Micro USB, Konektor, Připojení tiskárny k pc


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu